Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Malá nechce příkrmy

Dotaz od: Katka
Datum přidání: 26. 2. 2015

Dobrý den, mam 7,5měsični dcerku, která byla do 6 měs.plně kojena.Začala jsem s přikrmy – mrkev a pomalu jsem začala přidávat ost.zel. – 2x týdne přidám kuř.maso a 2x týdne půl žloutku.Jenže malá mi odmitá jist cokoliv.Ze začatku občas něco spapala (4-5 lžicek),ale teď odmitá i ovoce.Jediné co kromě kojení jí, je kaše před spanim (z lahve).Nevim, jestli to nesouvisi s růstem hornich zoubků.Trvá to už skoro 14dni. Zkoušela jsem dávat zel.přikrm z lahve, ale marně.Váží 8,8kg a měří 72cm.Jak dlouho mám ještě vydržet, kdy už se mám obrátit na doktorku? Předem děkuji za odpověď a přeji hodně spokojených maminek a hlavně spokojených miminek.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Katko, mohlo by to souviset s rostoucími zoubky, protože dásně bolí a miminko neví co se děje.Já bych klidně dala třeba na 14 dní pauzu a pak to zkusila znovu.
Pokud by se nedařilo, mohla byste zkusit smíchat zeleninu s mlékem, jestli by to holčička spíše nesnědla, když to bude vonět mlékem.
Jinak bych byla vděčná za každou lžičku a nic bych dítěti nenutila násilím.
Ještě by se dalo zkusit odšťavňovat ovoce event. zeleninu a zkusit nabízet dítěti toto.
Někdy to opravdu vyžaduje hodně hodně trpělivosti než miminko začne pořádně baštit, ale nebojte se určitě se to zase vrátí k normálu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

6 rad, jak dítě naučit na vlastní postýlku

Situace, kdy se dítě v noci stěhuje do postele rodičů, je velmi častá. Dítě má totiž přirozenou touhu usínat u matky od narození, protože i ve spánku cítí matčin dech, teplo, má blízko zdroj potravy a tak se dostavuje pocit bezpečí. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz