Malá nechce příkrmy

Dotaz od: Katka
Datum přidání: 26. 2. 2015

Dobrý den, mam 7,5měsični dcerku, která byla do 6 měs.plně kojena.Začala jsem s přikrmy – mrkev a pomalu jsem začala přidávat ost.zel. – 2x týdne přidám kuř.maso a 2x týdne půl žloutku.Jenže malá mi odmitá jist cokoliv.Ze začatku občas něco spapala (4-5 lžicek),ale teď odmitá i ovoce.Jediné co kromě kojení jí, je kaše před spanim (z lahve).Nevim, jestli to nesouvisi s růstem hornich zoubků.Trvá to už skoro 14dni. Zkoušela jsem dávat zel.přikrm z lahve, ale marně.Váží 8,8kg a měří 72cm.Jak dlouho mám ještě vydržet, kdy už se mám obrátit na doktorku? Předem děkuji za odpověď a přeji hodně spokojených maminek a hlavně spokojených miminek.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Katko, mohlo by to souviset s rostoucími zoubky, protože dásně bolí a miminko neví co se děje.Já bych klidně dala třeba na 14 dní pauzu a pak to zkusila znovu.
Pokud by se nedařilo, mohla byste zkusit smíchat zeleninu s mlékem, jestli by to holčička spíše nesnědla, když to bude vonět mlékem.
Jinak bych byla vděčná za každou lžičku a nic bych dítěti nenutila násilím.
Ještě by se dalo zkusit odšťavňovat ovoce event. zeleninu a zkusit nabízet dítěti toto.
Někdy to opravdu vyžaduje hodně hodně trpělivosti než miminko začne pořádně baštit, ale nebojte se určitě se to zase vrátí k normálu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.