Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Malá nechce příkrmy

Dotaz od: Katka
Datum přidání: 26. 2. 2015

Dobrý den, mam 7,5měsični dcerku, která byla do 6 měs.plně kojena.Začala jsem s přikrmy – mrkev a pomalu jsem začala přidávat ost.zel. – 2x týdne přidám kuř.maso a 2x týdne půl žloutku.Jenže malá mi odmitá jist cokoliv.Ze začatku občas něco spapala (4-5 lžicek),ale teď odmitá i ovoce.Jediné co kromě kojení jí, je kaše před spanim (z lahve).Nevim, jestli to nesouvisi s růstem hornich zoubků.Trvá to už skoro 14dni. Zkoušela jsem dávat zel.přikrm z lahve, ale marně.Váží 8,8kg a měří 72cm.Jak dlouho mám ještě vydržet, kdy už se mám obrátit na doktorku? Předem děkuji za odpověď a přeji hodně spokojených maminek a hlavně spokojených miminek.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Katko, mohlo by to souviset s rostoucími zoubky, protože dásně bolí a miminko neví co se děje.Já bych klidně dala třeba na 14 dní pauzu a pak to zkusila znovu.
Pokud by se nedařilo, mohla byste zkusit smíchat zeleninu s mlékem, jestli by to holčička spíše nesnědla, když to bude vonět mlékem.
Jinak bych byla vděčná za každou lžičku a nic bych dítěti nenutila násilím.
Ještě by se dalo zkusit odšťavňovat ovoce event. zeleninu a zkusit nabízet dítěti toto.
Někdy to opravdu vyžaduje hodně hodně trpělivosti než miminko začne pořádně baštit, ale nebojte se určitě se to zase vrátí k normálu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.