Malá nechce příkrmy

Dotaz od: Katka
Datum přidání: 26. 2. 2015

Dobrý den, mam 7,5měsični dcerku, která byla do 6 měs.plně kojena.Začala jsem s přikrmy – mrkev a pomalu jsem začala přidávat ost.zel. – 2x týdne přidám kuř.maso a 2x týdne půl žloutku.Jenže malá mi odmitá jist cokoliv.Ze začatku občas něco spapala (4-5 lžicek),ale teď odmitá i ovoce.Jediné co kromě kojení jí, je kaše před spanim (z lahve).Nevim, jestli to nesouvisi s růstem hornich zoubků.Trvá to už skoro 14dni. Zkoušela jsem dávat zel.přikrm z lahve, ale marně.Váží 8,8kg a měří 72cm.Jak dlouho mám ještě vydržet, kdy už se mám obrátit na doktorku? Předem děkuji za odpověď a přeji hodně spokojených maminek a hlavně spokojených miminek.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Katko, mohlo by to souviset s rostoucími zoubky, protože dásně bolí a miminko neví co se děje.Já bych klidně dala třeba na 14 dní pauzu a pak to zkusila znovu.
Pokud by se nedařilo, mohla byste zkusit smíchat zeleninu s mlékem, jestli by to holčička spíše nesnědla, když to bude vonět mlékem.
Jinak bych byla vděčná za každou lžičku a nic bych dítěti nenutila násilím.
Ještě by se dalo zkusit odšťavňovat ovoce event. zeleninu a zkusit nabízet dítěti toto.
Někdy to opravdu vyžaduje hodně hodně trpělivosti než miminko začne pořádně baštit, ale nebojte se určitě se to zase vrátí k normálu.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.