Pití čaje

Dotaz od: Andrea
Datum přidání: 1. 9. 2015

Dobrý den. Reaguji na dotaz Hanky ohledně pití čaje. Moje dcera taky celé léto odmítala pití čaje. Před dvěma dny jsem jí ho trošičku přisladila umělým sladidlem a po čaji se zaprášilo. Další dávku jsem jí už neosladila a vypila opět vše. Od včerejška jí už dávám jen převařenou vodu. Napije se jen když chce (když má opravdu jen žízeň), ale co je hlavní-pije.
Ráda bych se zeptala kolik má 6 měsíční dítě asi vypít čaje, když je plně kojeno. Mám strach, aby si dcerka čajem nenahrazovala krmení. Děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Andreo, nemusíte vůbec dávat čaj ani vodu, stačí kojení- to zažene žízeň dostatečně, pokud byste dávala holčičce čaj nebo vodu, tak bych dávala jen pár lžiček, ale opravdu to není nutné, když máte miminko zdravé a dobře prospívá.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.