Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nechce ovoce,odmítá pití

Dotaz od: Hanka
Datum přidání: 17. 4. 2015

Milá Hani, mám dotazy ohledne podávání přikrmu. Naše téměř 7 měs.dcera už měsic pěkně baští zeleninové přikrmy (sní k obědu necelé 2 skleničky 125 g HIPP). 4 dny zkouším podat ke svačině ovoce (jablko Hami a švestka HIPP), ale na to se šileně šklebí a nechce to papat. Zbaští tak 1-2 lžičky. Mam zkoušet jiné/jaké ovoce nebo dál zkoušet to, co ji dávám, aby si na tu novou chuť zvykla? A jak ji mám naucit pít čaj? Pít z lahvičky umi, protože je částečně na umělé vyživě, ale čaj take odmitá (zkusila jsem dětský, jablečný, mrkvánek, fenyklový). NIc nechce. Ani před jidlem ani po jidle. A když to zkouším mimo jidlo, tak se diví, proč ji něco chci dát, když nemá hlad : ). Moc předem děkuji za radu. Hanka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Milá Hani, jestliže holčička ovoce nechce, nenuťte ji to, možná bych zkusila rozvařit malé sladké jablíčko, rozmixovat ji to, jestli to by jí nechutnalo, pokud bude dále tvrdošíjně ovoce odmítat, nechte ji nějaký čas odpočinout a zkuste to později,je mi možnost dávat místo ovoce zeleninu – měla by zeleninu 2x denně, ale to ničemu nevadí.
Čaj ji zatím dávat nemusíte, pokud by měla žízeň, určitě by si nabízenou tekutinu vzala a netvářila by se tak jak popisujete.
Každá potravina obsahuje určité procento vody a Vaší dcerušce to zřejmě stačí a více nepotřebuje, tekutiny se mohou začít nabízet kolem desátého měsíce a stačí obyčejná modrá Dobrá voda, která obsahuje i dostatek fluoru na zoubky.
Přeji hezký den.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz