Časté noční buzení,mám dávat kaše

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 27. 5. 2015

Dobrý večer, moje 7 a půl měs.beruška byla do 6.měs.plně kojená, pak jsme začaly s zel.polévkami, ovocem.Teď je skladba: ráno po probuzení kojení, spánek 1,5hod., ovocná svačina, spánek – nebo ne, kolem 13.hod.zel.polévka, zapitá máminým mlíčkem, spánek, kolem 16.hod.2.svačina -ovoce, 19.hod.nejdřív Hamilon, teď zkoušíme Sunar, ale vypije max.100ml, usne, po 1/2-3/4hod. se vzbudí, nechá se uspat bez jídla, pak spí 2-3 hod.a budí se tak co 2 hod.na kojení-pije.Lékařka mi doporučila suš.mlíko pro delší spánek, ale nějak to nezabírá-jak jsem psala v noci se budí stále co 2hod.mohu zkusit večer nějakou kašičku? Vývar z ov.vloček mírně slazený jsem zkusila, vypila 100ml.Kojení je fajn pro mne i dcerku, ale myslím, že by měla v noci spát déle.Poradíte ? Díky za stránky-jsou prima.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Odpověd: 26.11.2004 – 19:02:30
Dobrý den Lucie, vyzkoušela jste, že mléko s vyšším sytícím účinkem nezabírá, nezabírají ani ovesné vločky, které též zasytí, tudíž se nabízí otázka, jestli je noční buzení hladem.Já si myslím, že to není hlad , ale touha po mámině náručí, v tomto období se nabízí nejvíce potíže s rostoucími zoubky, nechci vypadat jako kolovrátek, ale opravdu toto období je typické, že se děti nejvíce budí z důvodu rostoucích zoubků.
Také záleží na povaze miminka, je-li to dítě živé, čiperné nebo jestli je to pohodář a kliďas, to se také projeví v délce spaní, velkou roli hraje i dědičnost.
Lucko, kašičku klidně zkuste, dop. se oficielně od osmého měsíce a to už skoro máte.
JInak se mi režim a jídelníček líbí, doufám, že i se spaním se to zlepší.Poraďte se ještě třeba se svou p. doktorkou, co by vám poradila na rostoucí zoubky, s čím má dobrou zkušenost.
Naše maminky používají heřmánkový extrakt k potírání dásniček, některé maminky Babydent.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.