Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Časté noční buzení,mám dávat kaše

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 27. 5. 2015

Dobrý večer, moje 7 a půl měs.beruška byla do 6.měs.plně kojená, pak jsme začaly s zel.polévkami, ovocem.Teď je skladba: ráno po probuzení kojení, spánek 1,5hod., ovocná svačina, spánek – nebo ne, kolem 13.hod.zel.polévka, zapitá máminým mlíčkem, spánek, kolem 16.hod.2.svačina -ovoce, 19.hod.nejdřív Hamilon, teď zkoušíme Sunar, ale vypije max.100ml, usne, po 1/2-3/4hod. se vzbudí, nechá se uspat bez jídla, pak spí 2-3 hod.a budí se tak co 2 hod.na kojení-pije.Lékařka mi doporučila suš.mlíko pro delší spánek, ale nějak to nezabírá-jak jsem psala v noci se budí stále co 2hod.mohu zkusit večer nějakou kašičku? Vývar z ov.vloček mírně slazený jsem zkusila, vypila 100ml.Kojení je fajn pro mne i dcerku, ale myslím, že by měla v noci spát déle.Poradíte ? Díky za stránky-jsou prima.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Odpověd: 26.11.2004 – 19:02:30
Dobrý den Lucie, vyzkoušela jste, že mléko s vyšším sytícím účinkem nezabírá, nezabírají ani ovesné vločky, které též zasytí, tudíž se nabízí otázka, jestli je noční buzení hladem.Já si myslím, že to není hlad , ale touha po mámině náručí, v tomto období se nabízí nejvíce potíže s rostoucími zoubky, nechci vypadat jako kolovrátek, ale opravdu toto období je typické, že se děti nejvíce budí z důvodu rostoucích zoubků.
Také záleží na povaze miminka, je-li to dítě živé, čiperné nebo jestli je to pohodář a kliďas, to se také projeví v délce spaní, velkou roli hraje i dědičnost.
Lucko, kašičku klidně zkuste, dop. se oficielně od osmého měsíce a to už skoro máte.
JInak se mi režim a jídelníček líbí, doufám, že i se spaním se to zlepší.Poraďte se ještě třeba se svou p. doktorkou, co by vám poradila na rostoucí zoubky, s čím má dobrou zkušenost.
Naše maminky používají heřmánkový extrakt k potírání dásniček, některé maminky Babydent.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Plazení, lezení, otáčení okolo své osy: Kdy to děti zvládají a pár tipů, jak je v jejich snažení podpořit

Aby se děti mohly správně vyvíjet a měly naučené správné pohybové vzorce, je důležité s nimi správně manipulovat. Jak na to, vám ve videu ukáže lektorka a zakladatelka Babyogy Lenka Gajdoštíková. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz