Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Časté noční buzení,mám dávat kaše

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 27. 5. 2015

Dobrý večer, moje 7 a půl měs.beruška byla do 6.měs.plně kojená, pak jsme začaly s zel.polévkami, ovocem.Teď je skladba: ráno po probuzení kojení, spánek 1,5hod., ovocná svačina, spánek – nebo ne, kolem 13.hod.zel.polévka, zapitá máminým mlíčkem, spánek, kolem 16.hod.2.svačina -ovoce, 19.hod.nejdřív Hamilon, teď zkoušíme Sunar, ale vypije max.100ml, usne, po 1/2-3/4hod. se vzbudí, nechá se uspat bez jídla, pak spí 2-3 hod.a budí se tak co 2 hod.na kojení-pije.Lékařka mi doporučila suš.mlíko pro delší spánek, ale nějak to nezabírá-jak jsem psala v noci se budí stále co 2hod.mohu zkusit večer nějakou kašičku? Vývar z ov.vloček mírně slazený jsem zkusila, vypila 100ml.Kojení je fajn pro mne i dcerku, ale myslím, že by měla v noci spát déle.Poradíte ? Díky za stránky-jsou prima.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Odpověd: 26.11.2004 – 19:02:30
Dobrý den Lucie, vyzkoušela jste, že mléko s vyšším sytícím účinkem nezabírá, nezabírají ani ovesné vločky, které též zasytí, tudíž se nabízí otázka, jestli je noční buzení hladem.Já si myslím, že to není hlad , ale touha po mámině náručí, v tomto období se nabízí nejvíce potíže s rostoucími zoubky, nechci vypadat jako kolovrátek, ale opravdu toto období je typické, že se děti nejvíce budí z důvodu rostoucích zoubků.
Také záleží na povaze miminka, je-li to dítě živé, čiperné nebo jestli je to pohodář a kliďas, to se také projeví v délce spaní, velkou roli hraje i dědičnost.
Lucko, kašičku klidně zkuste, dop. se oficielně od osmého měsíce a to už skoro máte.
JInak se mi režim a jídelníček líbí, doufám, že i se spaním se to zlepší.Poraďte se ještě třeba se svou p. doktorkou, co by vám poradila na rostoucí zoubky, s čím má dobrou zkušenost.
Naše maminky používají heřmánkový extrakt k potírání dásniček, některé maminky Babydent.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.