Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Je vhodná kupovaná zelenina pro přípravu koj.stravy,kdy dát maso

Dotaz od: Danka
Datum přidání: 31. 1. 2015

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat, jak správně krmit svého chlapečka.Je mu pět a půl měsíce a začínáme zavádět příkrm.Teď začíná papat brambory+mrkev+brokolici, papá hezky a moc mu to chutná.Problém je, že nevím, co má papat dál.Jakou zeleninu mám ještě dávat a kdy začít s masem?Přečetla jsem si toho docela dost, ale pořád to nechápu.Nemohla by jste mi udělat takový malý vzorek jídelníčku?Bojím se, abych neudělala něco špatně.Ještě bych se chtěla zeptat, jestli je to s příkrmy připravenými doma opravdu tak špatné. Moc Vám děkuji Danka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zeleninová polévka by měla obsahovat vždy alespoň čtyři druhy zeleniny, nový druh se přidává po jednom, aby jste viděla event.negativní reakci dítěte.
Zeleninu můžete volit jakoukoliv – pozor na rajče, papriku, celer, čím aromatičtější zelenina či ovoce, tím větší možnost alerg.reakce.
S masem začněte asi tak po dvou až třech týdnech co budete jíst zeleninovou polévku, maso by zpočátku mělo být kuřecí, krůtí, králičí, pak můžete klidně i telecí nebo i hovězí.
Danuško, nemějte strach z vaření, není to žádná věda.
Když bude miminko dobře baštit, můžete třeba udělat br.kaši špenát žloutek nebo rozvařit rýži, podusit játra malinko přidat másla a máte játra s rýží, můžete udělat. br. kaši ,mleté maso a třeba duš. mrkev.
Když se Vám nebude chtít vařit klidně můžete koupit jídla hotová – Hipp, Hami, pro děti od 7.měsíce mají i větší kousky, takže se děti učí kousat a rozmělňovat potravu, což je taky důležité.
Já jsem nikdy netvrdila, že příkrmy udělané doma jsou špatné, ale pouze jsem zdůraznila, že nevěřím zelenině a ovoci kupované v hypermarketech, pro jejich vysoký obsah škodlivin.
Dneska existují prodejny zdravé výživy, kde lze koupit kvalitní ovoce i zeleninu od drobných soukromých pěstitelů.
Danuško, jídelníček by Vám mohla nabídnout vaše paní doktorka, existují různé drobné brožurky, kde byste mohla čerpat informace, nejsou tam třeba přímo recepty, ale jsou tam uvedené počty porcí pro daný věk, vhodné a nevhodné potraviny pro daná období, myslím, že na Vašem dětském středisku je určitě také mají a nebojte si o ně říct.
Pokud byste si chtěla opatřit nějakou kuchařku dětských jídel, doporučovala bych české autory.
Snad byla moje odpověď dostačující.Přeji hodně zdraví a miminku dobrou chuť!
| x |

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Plazení, lezení, otáčení okolo své osy: Kdy to děti zvládají a pár tipů, jak je v jejich snažení podpořit

Aby se děti mohly správně vyvíjet a měly naučené správné pohybové vzorce, je důležité s nimi správně manipulovat. Jak na to, vám ve videu ukáže lektorka a zakladatelka Babyogy Lenka Gajdoštíková. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz