Buzení 2.5 letého dítěte

Dotaz od: Zuzana I.
Datum přidání: 11. 2. 2016

Dobrý den, moc ráda bych požádala o radu. Dcera 2,5 roku spí od 9 měsíců (do této doby měla svou postýlku u nás v ložnici) ve svém pokojíčku. Zcela bez problému spávala až do rána do 4 až 5 hodin, poté vyžadovala láhev mlíčka a spala až do 7.-8. hodiny ranní. Před třemi týdny se vše zlomilo. V nocí nás začala navštěvovat v ložnici a vyžaduje se spánku s námi. Večer máme rituály, které dodržujeme už od miminka, je zvyklá usínat držením za ruku, ale celkem rychle usne jak v poledne tak i večer. V poledne spí cca maximálně 2 hodiny, večer usne krásně. Vše teď v posledním týdnu vrcholí tím, že se po hodině až hodině a půl spánku večer vzbudí a pláče, sedí na posteli a volá maminku, když se mi jí během chvilky podaří pohlazením znovu uspat za 20 min je opět vzhůru to už  vyžaduje, že chce spát s rodiči v posteli, že se sama bojí, opět se ji snažím uspat, ale tento kolotoč se opakuje klidně i vícekrát, i když jí vysvětluji, že tam má své plyšáky a plenečku, že tam jsou s ní a že tam není sama…začne hrozně plakat. Po několika hodinách kdy, se opětovně budí a usíná už vyčerpáním rezignuji a vezmu ji k nám do ložnice, jakmile je u nás ihned usne a spí až do rána. Předem děkuji za radu.

Odpoveď od: Zuzana I. (anonymous)

Moc Vám děkuji,teď když jste mi odpověděla tak jsem si jistá,že za to může dovolená na horách o silvestru,kdy se dcerka hrozně bála ohňostroje,i když jsme byli na pokoji v hotelu,…děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, Vaše dcerka  měla nějaký negativní zážitek, který ji budí  a vyvolává v ní pocit strachu. Určitě je správné, že jste se snažila ji uchlácholit, vysvětlit ji, že se nemusí bát, ale evidentně je to silnější a bude to vyžadovat delší čas a trpělivost z Vaší strany než dcerka zase získá pocit bezpečí a jistoty. Mám osobní zkušenost se svým synem, který spal sám bez problémů a pak někde (nevím kde, jestli v televizi nebo někde venku) viděl invalidní vozík a několik týdnů se budil, plakal, chodil k nám do ložnice a nepomohlo nic jiného, než ho vzít k nám  do postele, aby se uklidnil, po čase se stav upravil. Pokud dcerka byla už zvyklá takhle hezky spát, má naučený spací režim, mělo by se to zase vrátit k normálu.

Přeji trpělivost a brzký klidný spánek!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.