Jídelníček u 9měsíčního dítěte a od kdy dávat kravské mléko?

Dotaz od: Lenka
Datum přidání: 5. 6. 2015

Dobry den.Dekuji za rychle zodpovezeny minuly dotaz.No a uz prosim o dalsi radu.Syn ma za chvili 9 mesicu,doporucila jste mi zmenu co se tyce bilych jogurtu.Opravdu muzu na svacinu omylat pouze presnidavky,ovoce a jogurty?A jeste se chci prosim zeptat v jakem veku ditete uz by se dalo upoustet od nocniho mlicka/Nutrilonu/ a do jake doby by melo dite umelou vyzivu dostavat.Znam pripad,kdy v ramci setreni dotycna nasadila u sveho rocniho ditete pouze kravske mleko. Predem dekujiiiii.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den,Leni v tomto období by dítě mělo mít mléko, ovoce, zeleninu, maso, těstoviny, rýži, jestli jste zvyklí jíst jáhly, pohanku, kuskus, na noc kaši, mléko Určitě můžete dávat na svačinu i krajíček chleba slabě potřený máslem nebo jogurt.Mě připadá,že z toho se dá vymyslet pestrý jídelníček…
Noční krmení bývá různé – většinou do jednoho roku se ještě děti budí hlady na noční pití .Po jednom roce by již dítě mohlo vydržet celou noc spát.
Co se týče umělého mléka – ideální by bylo dávat ho dítěti do 2- 3 let,ale málokteří rodiče to dělají.
Kravské mléko je pro dítě do jednoho roku naprosto nevhodné!!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.