Menší váhový přírůstek,příkrmy

Dotaz od: Gabriela
Datum přidání: 1. 3. 2015

Hani, ráda bych Vás požádala o radu. Máme 8 M mimi, které nám nechtělo přibírat. Proto jsme ho v jídle neomezovali, dostával dokud otváral pusinku, ale někdy toho dle mého názoru sní příliš. Jeho váha je již dobrá, proto se obávám, abychom mu spíš neubližovali. Ovoce dopoledne (půl deci), oběd (maso, zelenina 1/4-1/2 l) odpolední svačina (0,5 l) večeře (rýžová kaše – 0,2 l), k tomu samosřejmě ještě kojení min. 4x. Odpolední svačinu jsme již zmenšili bez problémů na 2 deci, ale s obědem nám to nejde. Vím, že každé dítě je jiné a žádný den není stejní i náš Šmudla někdy jí méně, ale pokud byste prosím mohla napsat jaké je asi množství jídla pro dlouhodobý průměr , byla bych moc ráda. Ještě bych měla dodat, že začal víc blinkat, to ale může být i zvýšnou aktivitou. Děkuji moc

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Gábi, já Vám nenapíšu kolik má dítě sníst, každé má jiné požadavky, jiné nároky, průměrná dávka je asi 200- 250ml, pokud je polévky půl litru to je moc,spíš bych mu potom nabídla prso – mateřské mléko je lehce stravitelné , jinak kojení tam máte dostatečně, takže tekutin má dostatek.
Píšete, že se hodně hýbe, to je dobře, alespoň z něho nebude cvalík.Pochopitelně, že se od toho odvíjí to blinkání, protože Kubík toho sní moc a pak má tělesnou aktivitu a tak blinká.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.