Je nutné přidávat po 6 měsíci mléko,když kojím?

Dotaz od: Ivana
Datum přidání: 7. 6. 2015

Dobry den Hanko, chci se zeptat jestli je potreba davat jeste nejake jine mleko nebo umele po 6- tem mesici plneho kojeni, nebo staci pouze materske(kdyz je ho dost) + nemlecne prikrmy. A do jakeho veku? Dokud bude? Davam zeleninovy prikrm k obedu asi pulku sklenicky a pak dokojim. Jinak kojim.
Dekuji za odpoved

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Ivanko, kojte, přidávejte v poledne zeleninové a masozeleninové příkrmy a nic jiného miminko nepotřebuje, bylo by to zbytečné a nelogické, když máte dostatek mléka.
Kojit s příkrmy se dop. do 2,5 let věku dítěte a klidně i déle, pokud si to maminka přeje a dítě to chce, toto je opravdu individuální a záleží na mamince pro co se rozhodne.
V sedmém měsíci dejte ovoce , (můžete i dřív, když Barborka bude dobře baštit zeleninu),následně jogurty kolem osmého měsíce a naposledy by se měly zařazovat kaše .
Přeji hodně zdraví.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.