Je nutné přidávat po 6 měsíci mléko,když kojím?

Dotaz od: Ivana
Datum přidání: 7. 6. 2015

Dobry den Hanko, chci se zeptat jestli je potreba davat jeste nejake jine mleko nebo umele po 6- tem mesici plneho kojeni, nebo staci pouze materske(kdyz je ho dost) + nemlecne prikrmy. A do jakeho veku? Dokud bude? Davam zeleninovy prikrm k obedu asi pulku sklenicky a pak dokojim. Jinak kojim.
Dekuji za odpoved

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Ivanko, kojte, přidávejte v poledne zeleninové a masozeleninové příkrmy a nic jiného miminko nepotřebuje, bylo by to zbytečné a nelogické, když máte dostatek mléka.
Kojit s příkrmy se dop. do 2,5 let věku dítěte a klidně i déle, pokud si to maminka přeje a dítě to chce, toto je opravdu individuální a záleží na mamince pro co se rozhodne.
V sedmém měsíci dejte ovoce , (můžete i dřív, když Barborka bude dobře baštit zeleninu),následně jogurty kolem osmého měsíce a naposledy by se měly zařazovat kaše .
Přeji hodně zdraví.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.