Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Je nutné přidávat po 6 měsíci mléko,když kojím?

Dotaz od: Ivana
Datum přidání: 7. 6. 2015

Dobry den Hanko, chci se zeptat jestli je potreba davat jeste nejake jine mleko nebo umele po 6- tem mesici plneho kojeni, nebo staci pouze materske(kdyz je ho dost) + nemlecne prikrmy. A do jakeho veku? Dokud bude? Davam zeleninovy prikrm k obedu asi pulku sklenicky a pak dokojim. Jinak kojim.
Dekuji za odpoved

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, Ivanko, kojte, přidávejte v poledne zeleninové a masozeleninové příkrmy a nic jiného miminko nepotřebuje, bylo by to zbytečné a nelogické, když máte dostatek mléka.
Kojit s příkrmy se dop. do 2,5 let věku dítěte a klidně i déle, pokud si to maminka přeje a dítě to chce, toto je opravdu individuální a záleží na mamince pro co se rozhodne.
V sedmém měsíci dejte ovoce , (můžete i dřív, když Barborka bude dobře baštit zeleninu),následně jogurty kolem osmého měsíce a naposledy by se měly zařazovat kaše .
Přeji hodně zdraví.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.