Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dítě odmítá jakékoliv jídlo

Dotaz od: Eva
Datum přidání: 23. 5. 2015

Dobry den Hanko,nas 19mesicni chlapecek odmita jist uz 2 mesice veskera tepla jidla , i kdyz je hladovy.Nenutime ho-porype se,odnesu.Pak breci;kdyz mu jidlo dam zpet,stejne ho neji.Take odmita ochutnat cokoli noveho.Poradte,prosim.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Evo,nevím jestli Váš chlapeček vůbec nejí nic nebo sní jen pár lžiček, nevím jestli je kojený..
Měla jsem zkušenost s jedním dítětem, které zásadně odmítalo veškeré jídlo kromě kojení, takže nakonec ,když přestali kojit, v podstatě ze dne na den se dítě rozjedlo jakoby nic.
Dětičky jsou různé, nesrovnávejte s jeho vrstevníky.
Dodržujte snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři, mezitím nedávejte nic do ruky.Já vím, že se bojíte ho nechat hladovět, ale jiná cesta asi nebude.
U některých dětí máme pocit, že vyrostli tak říkajícíc ze vzduchu a dnes jedí úplně normálně.
Někdy udělá hodně to, že dítě jí v kolektivu nebo s někým, někdy chce jíst samo – dejte mu do ruky lžičku ,ale krmte ho i Vy.
Důl.je si uvědomit, že dítě prochází obdobím negativismu i toto může mít vliv na příjem potravy.
Evo, vím, že moje rady jsou takové obecné, ale není návod jak z nejedlíka udělat jedlíka, všechno je to o trpělivosti,způsobu podávání jídla (dětské barevné talíře, malé porce).

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.