Dítě odmítá jakékoliv jídlo

Dotaz od: Eva
Datum přidání: 23. 5. 2015

Dobry den Hanko,nas 19mesicni chlapecek odmita jist uz 2 mesice veskera tepla jidla , i kdyz je hladovy.Nenutime ho-porype se,odnesu.Pak breci;kdyz mu jidlo dam zpet,stejne ho neji.Take odmita ochutnat cokoli noveho.Poradte,prosim.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Evo,nevím jestli Váš chlapeček vůbec nejí nic nebo sní jen pár lžiček, nevím jestli je kojený..
Měla jsem zkušenost s jedním dítětem, které zásadně odmítalo veškeré jídlo kromě kojení, takže nakonec ,když přestali kojit, v podstatě ze dne na den se dítě rozjedlo jakoby nic.
Dětičky jsou různé, nesrovnávejte s jeho vrstevníky.
Dodržujte snídani, svačinu, oběd, svačinu, večeři, mezitím nedávejte nic do ruky.Já vím, že se bojíte ho nechat hladovět, ale jiná cesta asi nebude.
U některých dětí máme pocit, že vyrostli tak říkajícíc ze vzduchu a dnes jedí úplně normálně.
Někdy udělá hodně to, že dítě jí v kolektivu nebo s někým, někdy chce jíst samo – dejte mu do ruky lžičku ,ale krmte ho i Vy.
Důl.je si uvědomit, že dítě prochází obdobím negativismu i toto může mít vliv na příjem potravy.
Evo, vím, že moje rady jsou takové obecné, ale není návod jak z nejedlíka udělat jedlíka, všechno je to o trpělivosti,způsobu podávání jídla (dětské barevné talíře, malé porce).

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.