Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Zavádíme příkrmy,jak postupovat?

Dotaz od: Danka
Datum přidání: 28. 8. 2015

Dobrý den,
Chtěla bych se zeptat jak správně krmit svého chlapečka.Je mu pět a půl měsíce a začínáme zavádět příkrm.Teď začíná papat brambory+mrkev+brokolici, papá hezky a moc mu to chutná.Problém je, že nevím, co má papat dál.Jakou zeleninu mám ještě dávat a kdy začít s masem?Přečetla jsem si toho docela dost, ale pořád to nechápu.Nemohla by jste mi udělat takový malý vzorek jídelníčku?Bojím se, abych neudělala něco špatně.Ještě bych se chtěla zeptat, jestli je to s příkrmy připravenými doma opravdu tak špatné. Moc Vám děkuji Danka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zeleninová polévka by měla obsahovat vždy alespoň čtyři druhy zeleniny, nový druh se přidává po jednom, abyste viděla event.negativní reakci dítěte.
Zeleninu můžete volit jakoukoliv – pozor na rajče, papriku, celer.
S masem začněte asi tak po dvou až třech týdnech co budete jíst zeleninovou polévku, maso by zpočátku mělo být kuřecí, krůtí, králičí, pak můžete klidně i libové vepřové nebo i hovězí.
Danuško, nemějte strach z vaření, není to žádná věda.
Když bude miminko dobře baštit, můžete třeba udělat br.kaši špenát žloutek nebo rozvařit rýži, podusit játra malinko přidat másla a máte játra s rýží, můžete udělat. br. kaši ,mleté maso a třeba duš. mrkev.
Když se Vám nebude chtít vařit klidně můžete koupit jídla hotová – Hipp,Hami,pro děti od 7.měsíce mají i větší kousky,takže se děti učí kousat a rozmělňovat potravu, což je taky důležité.
Já jsem nikdy netvrdila, že příkrmy udělané doma jsou špatné, ale pouze jsem zdůraznila, že nevěřím zelenině a ovoci kupované v hypermarketech, pro jejich vysoký obsah škodlivin.
Existuje internetový prodej ovoce a zeleniny, kde je zaručená jistota , že se jedná o nezávadné čisté produkty.
Danuško, jídelníček by Vám mohla nabídnout vaše paní doktorka, existují různé drobné brožurky, kde byste mohla čerpat informace, nejsou tam třeba přímo recepty, ale jsou tam uvedené počty porcí pro daný věk, vhodné a nevhodné potraviny pro daná období, myslím, že na Vašem dětském středisku je určitě také mají a nebojte si o ně říct.
Pokud byste si chtěla opatřit nějakou kuchařku dětských jídel, doporučovala bych české autory.
Snad byla moje odpověď dostačující.Přeji hodně zdraví a miminku dobrou chuť!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Tajemství mléčného tuku a jeho nezastupitelná role ve výživě dítěte

Mateřské mléko jako nejlepší výživa pro miminko v sobě skrývá stále řadu tajemství. I když již známe jeho složení poměrně dobře, stále se objevují nové a nové složky, jejichž vliv na vývoj a zdraví dítěte jsou i nadále předmětem řady výzkumů. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz