Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Roční dítě přestalo jíst zelenino-masové pokrmy

Dotaz od: Petra P.
Datum přidání: 17. 9. 2015

Dobrý den Hanko, chtěla bych se na Vás obrátit s dotazem ohledně mého ročního chlapečka. Když jsem v pátem měsíci začala zavádět příkrmy, tak je jedl bez problémů. Když jsem začala přidávat ovoce, tak už mu tolik nechutnali. Teď je mu skoro rok a vůbec nechce oběd. Také úplně přestal jíst kaše, které mu moc chutnali. Asi před měsícem nechtěl vůbec nic ze lžičky, tak jsem nakrájela chleba s žervé a dala to před něj a on začal jíst sám. Teď už ze lžičky zase jí, ale jen jogurt nebo přesnídávku. Přijde mi, že prostě tuší, že teď to bude oběd a prostě si ze lžičky ten oběd nevezme. I když mu teď vařím podobná jídla jako jím já k obědu. Můžete mi prosím poradit, jak ho opět nadchnout pro tento typ jídla. Moc děkuji!

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, mezi 8. – 10.měsícem věku může již dítě chtít jíst samo, umožněte mu to, objevuje nové dovednosti a prospívá to jeho celkovému rozvoji.
V praxi to vypadá tak, že při podávání jídla, dáte dítěti do ruky také lžičku, ať to zkouší samo, ale mezi tím ho krmíte. Zkuste jíst i s ním, aby měl ve Vás vzor. Buďte trpělivá, na dítě nespěchejte a jídlo mu nenuťte.
Podle toho co píšete, se zdá chlapeček šikovný a určitě to zvládnete v krátkém čase.
To, že nechce kaše, by nevadilo, mohl se jich přejíst, klidně je na čas vynechte, můžete je nahradit mlékem, které odpovídá jeho věku.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz