Usínání a spinkání na boku

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 8. 3. 2016

Dobrý den,chci se zeptat,měsíční holčička nám trpí na prdíky a bolesti bříška po kojení,vychytali jsme polohu na boku hned po krmení a odříhnutí na rameni,krásně usíná a je celkově klidná! Co na to páteř a záda celkově,nevadí to? Ptám se asi hloupě,ale zajímá mě to! Občas nám usne přes den  i na anatomickém polštáři,to asi taky není vhodné že?! DĚKUJI A PĚKNÝ DEN!

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, poloha na boku nevadí, dítě leží na rovném, pouze na boku. S tím anatomickým polštářem už je to horší, dítě do jednoho roku by nemělo spát na polštáři – jednak kvůli tomu,aby se správně vyvíjela páteř a jednak z důvodu udušení.
Někdy maminky používají větší polštář, málo vycpaný a miminko na něm leží celým tělem (udělá si jakoby hnízdečko:)), to pak taky páteři nevadí.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.