Příkrm s kousky

Dotaz od: Pavlína
Datum přidání: 17. 9. 2015

Dobrý den,

chtela bych se zeptat, jak přimět dite, aby mi jedlo příkrm s kousky. Malé je 16 měsíců a ja si nevim rady,jak na ni? Děkuji

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Je možné, že už nechce to klasické „dětské jídlo“, ale to co máte vy kolem ní, dejte tedy zvlášť přílohu, maso, zeleninku, dejte toho méně.Zkuste omáčky, věřím, že se zase rozjí.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den,

děkuji za odpověď.

Jídlo do ruky dostává, to jí baví. Jí i kousky brambor,které poliká. Těstoviny, sušenky, zeleninu. Jen klasický maso-zeleninový příkrm, kde už jsou větší kousky zeleniny odmítá. Chvíli je jedla, ale teď to nejí

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, v 16 měsících už by dítě skutečně mělo jíst kousky, neumím si moc představit, jak u vás krmení vypadá, jestli opravdu nejí kousky a jenom mixujete nebo jestli špatně jí..
Já bych zkusila nějaké jídlo do ruky- třeba houstičky plněné masem, plátek okurky, dětské sušenky…
Měli byste jít dítěti příkladem, jestliže rodiče nějaké jídlo odmítají, určitě to dítě nebude jíst s chutí. Můžete zkusit dát dítěti menší porce, jídlo na talířku zajímavě upravit.
Určitě bych dodržovala režim v jídle – snídaně, přesnídávka, oběd, svačina, večeře. Mezi jídly bych nic nepodávala i za cenu toho, že třeba dítě toho moc nesní, snažila bych se aby se učilo správným stravovacím návykům. Dítě si rychle vyvine averzi na jídlo nebo potraviny, které má spojené s nepříjemným zážitkem – nevolností, nemocí, zvracením nebo když je nuceno do jídla a nebo káráno během jídla. Obrňte se trpělivostí, protože ta je v tomto případě nezbytná.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.