Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nekojené 6 týdenní miminko- kolik mlíčka má vypít?

Dotaz od: Marie
Datum přidání: 14. 9. 2015

Mam maly dotaz. Moji holcice je nyni 6 tydnu a nekojim. Nyni jsem zpororovala, ze chce vice jidla, vzdycky vypila 90ml a nyni chce jednou tolik, je to normalni? Tak ji krmim hned za 1,5 znova. Kolik by melo asi 6 tydenni dite vypit mlicka denne? Nyni vazi 4,5 a meri 55cm. Dekuji za odpoved.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Děkuji za příspěvek, jsem ráda, že sdílíte své zkušenosti, zdá se mi ta poradna pak živější.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den, mám dvě a obě bohužel obě na UM. Moje první mimnko (holičička) pila daleko víc UM než byla doporučená denní dávka vzadu na krabici UM. Řešila jsem to s pediatričkou a tam mi řekla dávat dle potřeby, ale pouze dodržovat rozestupy mezi jednotlivými krmením ( alespoň3 hodiny). Každé miminko je jedičné a doporučené dávky jsou , pouze orietační a nelze je aplikovat na každé miminko. Taky jsme měla strach , jestli malou nepřekrmuji, ale vždy měla váhu dle růstové křivky, ikdyž vypila víc a to mi věřte, podle tabulek ve třech měsící vypila to, co pije 7 měsiční miminko.Pediatrička mi dokonce řekla, že není potvrzeno, že podávání UM a obezita nějak souvisí a že až se malá začne pohybovat  vše vyběhá, což je pravda má 16 měsíců  a má 8200 g (dokonce je  hubenější než některé kojené děti). Dodržujte , pouze ty pauzy mezi krmení , jde jen o to, aby se nemísilo čerstvé mlíko s natravenýma taky u citlivějších miminek můžou způsobit kratší pauzy bolení bříška. Můžete používat pro natažení času mezi krmením i čaje nebo kojeneckou vodu , stejně se doporučeje u miminek na UM podávat tekutiny (pomáha to čistit ledviny). Druhé miminko (chlapeček) zase nevypije svoji dávku naráz , takže vypije jen část a pak za 1,5 hodiny dopije ten zbytek , takže prostě každé miminko je opravdu jiné.

Mgr.Karkošková

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, jestliže je miminko na umělé výživě nelze ho krmit po 1,5 hodině, mezi jednotlivými dávkami musí být 3 – 3,5hod. pauza. Miminko potřebuje na zpracování umělého mléka více času než když je kojené, mateřina je lehce stravitelná, tam lze krmit podle chuti dítěte bez omezení délky a častosti kojení, ale bohužel u umělého mléka to neplatí.
Miminko by mělo vypít zhruba 150 ml a pak vydržet ony zmíněné 3 hodiny, pokud by tomu tak nebylo, existují mlíčka s vyšším sytícím účinkem, která se mohou podávat miminku od narození, bylo by to asi vhodnější, aby se Vašemu jedlíkovi zbytečně neroztáhl žaludek a moc Vám netloustl..

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.