Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nekojené 6 týdenní miminko- kolik mlíčka má vypít?

Dotaz od: Marie
Datum přidání: 14. 9. 2015

Mam maly dotaz. Moji holcice je nyni 6 tydnu a nekojim. Nyni jsem zpororovala, ze chce vice jidla, vzdycky vypila 90ml a nyni chce jednou tolik, je to normalni? Tak ji krmim hned za 1,5 znova. Kolik by melo asi 6 tydenni dite vypit mlicka denne? Nyni vazi 4,5 a meri 55cm. Dekuji za odpoved.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Děkuji za příspěvek, jsem ráda, že sdílíte své zkušenosti, zdá se mi ta poradna pak živější.

Odpoveď od: Neznámý

Dobrý den, mám dvě a obě bohužel obě na UM. Moje první mimnko (holičička) pila daleko víc UM než byla doporučená denní dávka vzadu na krabici UM. Řešila jsem to s pediatričkou a tam mi řekla dávat dle potřeby, ale pouze dodržovat rozestupy mezi jednotlivými krmením ( alespoň3 hodiny). Každé miminko je jedičné a doporučené dávky jsou , pouze orietační a nelze je aplikovat na každé miminko. Taky jsme měla strach , jestli malou nepřekrmuji, ale vždy měla váhu dle růstové křivky, ikdyž vypila víc a to mi věřte, podle tabulek ve třech měsící vypila to, co pije 7 měsiční miminko.Pediatrička mi dokonce řekla, že není potvrzeno, že podávání UM a obezita nějak souvisí a že až se malá začne pohybovat  vše vyběhá, což je pravda má 16 měsíců  a má 8200 g (dokonce je  hubenější než některé kojené děti). Dodržujte , pouze ty pauzy mezi krmení , jde jen o to, aby se nemísilo čerstvé mlíko s natravenýma taky u citlivějších miminek můžou způsobit kratší pauzy bolení bříška. Můžete používat pro natažení času mezi krmením i čaje nebo kojeneckou vodu , stejně se doporučeje u miminek na UM podávat tekutiny (pomáha to čistit ledviny). Druhé miminko (chlapeček) zase nevypije svoji dávku naráz , takže vypije jen část a pak za 1,5 hodiny dopije ten zbytek , takže prostě každé miminko je opravdu jiné.

Mgr.Karkošková

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, jestliže je miminko na umělé výživě nelze ho krmit po 1,5 hodině, mezi jednotlivými dávkami musí být 3 – 3,5hod. pauza. Miminko potřebuje na zpracování umělého mléka více času než když je kojené, mateřina je lehce stravitelná, tam lze krmit podle chuti dítěte bez omezení délky a častosti kojení, ale bohužel u umělého mléka to neplatí.
Miminko by mělo vypít zhruba 150 ml a pak vydržet ony zmíněné 3 hodiny, pokud by tomu tak nebylo, existují mlíčka s vyšším sytícím účinkem, která se mohou podávat miminku od narození, bylo by to asi vhodnější, aby se Vašemu jedlíkovi zbytečně neroztáhl žaludek a moc Vám netloustl..

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz