Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

strava u 7 měsíčního miminka

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 24. 9. 2015

Dobrý den,

mému chlapečkovi je skoro 7 měsíců a chci se zeptat jestli nedělám někde chybu.

Ráno vstává někdy o půl 7, někdy až kolem 8,nakojím ho(mám málo mléka),pak přidám 180ml um,kolem půl 12 dostává oběd(buď zeleninku nebo masozeleninový příkrm-střídám obden)-sní pouze kolem140 g ,( ze začátku papá ,pak žmoulá v pusince,chvíli zlobí,ale nakone vše dojí ,ale jíme skoro třičtvrtě hodiny),pak většinou  spinká ,budí se kolem 3- 4 hodiny,nakojím ho a dám opět um,kolem 7  dostává ovocnou přesnidávku,mezi 22-23 kojím a dávám ještě um.Dávám i čaj ,který vypije většinou kolem 150 ml.

chci se ještě zeptat,jak často by měl mít stolici?

máme ji většinou 4krát,tuhou-2krát malé bobky a 2krát velkou

můžu mu přidávat do přesnidávky i dětské sušenky a jakou značku ?

můžu přidávat i rýžovou kaši?

děkuji za odpověď,nevím koho se již zeptat,každý mi říká něco jiného i pediatři

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Mezi nejvíce doporučované jogurty patří Choceňské, Hollandia, určitě by jste  dobře vybrala i v prodejnách Zdravé výživy. Měly by to být jogurty s normálním obsahem tuku, ne nízkotučné, které se nemají dávat do 2 let věku dítěte.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, v tomto období by dítě mělo mít snídani, přesnídávku, oběd, svačinu, večeři, 2.večeři.
Jedno jídlo tedy vynechává, ale podle Vašeho dotazu dosti spí,takže pak logicky,jedno jídlo chybí. Upřímně řečeno, v 7 hodin večer ovoce se mi zdá dlouho, já bych třeba zkusila Vámi zmiňovanou kaši a zkuste třeba do ní přidat kousek ovoce, Už by klidně v jídelníčku mohl být i jogurt. Pokud bude mít miminko zatím takové spací „rituály“ jaké má, těžko mu vnutíte jídlo navíc, mléko má 3x, to je ideální, masozeleninový příkrm baští také, můžete mu to zkusit smíchat s mlékem, jestli by to třeba nesnědl ochotněji nebo zkuste do masozeleninové příkrmu rozvařit hrušku, příkrm dostane takovou navinulou chuť a také to děti rádi baští.Co se týče dětských sušenek doporučila bych od firem,které vyrábějí dětská mléka, takže Hipp, Nestlé, Sunarky, všechny jsou obohaceny vitamíny, minerály.
Počet stoliček bych asi neřešila, píšete, že dvakrát je to bobeček a dvakrát větší porce, pokud nemá zvl. barvu, zápach, je bez příměsi krve a hlenu, neznepokojovala bych se.

Odpoveď od: Neznámý

moc děkuji  můžu se zeptat jaký bílý jogurt je ideální?

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.