strava u 7 měsíčního miminka

Dotaz od: Jana
Datum přidání: 24. 9. 2015

Dobrý den,

mému chlapečkovi je skoro 7 měsíců a chci se zeptat jestli nedělám někde chybu.

Ráno vstává někdy o půl 7, někdy až kolem 8,nakojím ho(mám málo mléka),pak přidám 180ml um,kolem půl 12 dostává oběd(buď zeleninku nebo masozeleninový příkrm-střídám obden)-sní pouze kolem140 g ,( ze začátku papá ,pak žmoulá v pusince,chvíli zlobí,ale nakone vše dojí ,ale jíme skoro třičtvrtě hodiny),pak většinou  spinká ,budí se kolem 3- 4 hodiny,nakojím ho a dám opět um,kolem 7  dostává ovocnou přesnidávku,mezi 22-23 kojím a dávám ještě um.Dávám i čaj ,který vypije většinou kolem 150 ml.

chci se ještě zeptat,jak často by měl mít stolici?

máme ji většinou 4krát,tuhou-2krát malé bobky a 2krát velkou

můžu mu přidávat do přesnidávky i dětské sušenky a jakou značku ?

můžu přidávat i rýžovou kaši?

děkuji za odpověď,nevím koho se již zeptat,každý mi říká něco jiného i pediatři

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Mezi nejvíce doporučované jogurty patří Choceňské, Hollandia, určitě by jste  dobře vybrala i v prodejnách Zdravé výživy. Měly by to být jogurty s normálním obsahem tuku, ne nízkotučné, které se nemají dávat do 2 let věku dítěte.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, v tomto období by dítě mělo mít snídani, přesnídávku, oběd, svačinu, večeři, 2.večeři.
Jedno jídlo tedy vynechává, ale podle Vašeho dotazu dosti spí,takže pak logicky,jedno jídlo chybí. Upřímně řečeno, v 7 hodin večer ovoce se mi zdá dlouho, já bych třeba zkusila Vámi zmiňovanou kaši a zkuste třeba do ní přidat kousek ovoce, Už by klidně v jídelníčku mohl být i jogurt. Pokud bude mít miminko zatím takové spací „rituály“ jaké má, těžko mu vnutíte jídlo navíc, mléko má 3x, to je ideální, masozeleninový příkrm baští také, můžete mu to zkusit smíchat s mlékem, jestli by to třeba nesnědl ochotněji nebo zkuste do masozeleninové příkrmu rozvařit hrušku, příkrm dostane takovou navinulou chuť a také to děti rádi baští.Co se týče dětských sušenek doporučila bych od firem,které vyrábějí dětská mléka, takže Hipp, Nestlé, Sunarky, všechny jsou obohaceny vitamíny, minerály.
Počet stoliček bych asi neřešila, píšete, že dvakrát je to bobeček a dvakrát větší porce, pokud nemá zvl. barvu, zápach, je bez příměsi krve a hlenu, neznepokojovala bych se.

Odpoveď od: Neznámý

moc děkuji  můžu se zeptat jaký bílý jogurt je ideální?

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak na intimní hygienu holčiček? Pozor na synechii vulvy

Zatímco o intimní hygieně u chlapců se hovoří zcela běžně a toto téma je mezi maminkami kluků časté, o stejné problematice u děvčátek se už tak nemluví. Přitom péče o intimní partie holčiček je neméně důležitá. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz