Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

jídlo u 7.měsičního dítěte

Dotaz od: Markéta
Datum přidání: 7. 10. 2015

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak by měl vypadat jídelníček u 7.měsíčního dítěte,kolikrát denně by mělo jíst a co , nějaký příklad a co mu můžu dávat na oběd( doteď papalo namixovanou zeleninu s krůtím,kuřecím nebo králičím masem a obden zeleninový příkrm+ jednou týdně žloutek),chtěla bych nějakou inspiraci. Může rybu ,těstoviny ,omáčky atd. ???.a co mu můžu dávat na odpolení svačinku? Doteď mi papal ovcné přesnidávky s kaší.

 

ps:může se předávkovat mrkví,dýní?

 

děkuji za odpověď Markéta

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Markétko, intervaly by měly být zhruba 3hodinové, jak jsem již psala, dítě by mělo jíst v tomto období 6x, když počítám noční pauzu, tak to vychází asi takto.Jestli chcete zkusit lososa, tak ho opravdu jenom zkuste – třeba mu dejte kousek od sebe a uvidíte, nedala bych mu ještě teď celou porci.
Kaši můžete jakoukoliv určenou pro věk 7 měsíců, já doporučuji chutě kaší střídat, aby se nepřejedly.
Hezký den!

Odpoveď od: Neznámý

děkuji za odpověď.

Ještě by mě zajímalo jak dlouhé mají být intervaly mezi jídly,mimčo není moc velký jedlík.Může to být i losos?(v kupovaných příkrmech je napsáno od 6.měsíce).A jakou kaši myslíte ? zatím mělo rýžovou a do toho ovoce,

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Markéto, v tomto období by mělo dítě jíst zhruba 6 denně /nevím zda je dítě kojené, tam by to potom neplatilo, protože dítěti se může nabízet mateřské mléko dle jeho chuti, i když už baští příkrmy/.
Např. snídaně – kojení nebo umělé mléko, svačina – ovocný příkrm s piškotama /nebo ovoce s jogurtem/, oběd – třeba maso dušené se zeleninou, určitě jako přílohu můžete dávat těstoviny, kuskus, jáhly, pohanku, rýži, na odpolední svačinu můžete mléko nebo slabě potřený chleba s máslem smíchaný třeba s jemně mletou mrkvičkou, večeře – kaše, 2.večeře – kojení nebo náhradní mléko.
Markétko, není známo předávkování mrkví nebo dýní, ale z vlastní zkušenosti – pokud dítě hodně baští mrkev, může mít i „mrkvové“ zbarvení kůže – je to díky karotenu. Co se týče ryb, můžete je zařadit do jídelníčku, ale měly by to být ryby slakovodní. Vhodná a jednoduchá na úpravu jsou různá pyré – brokolicové, květákové, dýňové s cuketou. Omáčky v tomto věku bych nepodávala.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz