Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

jídlo u 7.měsičního dítěte

Dotaz od: Markéta
Datum přidání: 7. 10. 2015

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak by měl vypadat jídelníček u 7.měsíčního dítěte,kolikrát denně by mělo jíst a co , nějaký příklad a co mu můžu dávat na oběd( doteď papalo namixovanou zeleninu s krůtím,kuřecím nebo králičím masem a obden zeleninový příkrm+ jednou týdně žloutek),chtěla bych nějakou inspiraci. Může rybu ,těstoviny ,omáčky atd. ???.a co mu můžu dávat na odpolení svačinku? Doteď mi papal ovcné přesnidávky s kaší.

 

ps:může se předávkovat mrkví,dýní?

 

děkuji za odpověď Markéta

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Markétko, intervaly by měly být zhruba 3hodinové, jak jsem již psala, dítě by mělo jíst v tomto období 6x, když počítám noční pauzu, tak to vychází asi takto.Jestli chcete zkusit lososa, tak ho opravdu jenom zkuste – třeba mu dejte kousek od sebe a uvidíte, nedala bych mu ještě teď celou porci.
Kaši můžete jakoukoliv určenou pro věk 7 měsíců, já doporučuji chutě kaší střídat, aby se nepřejedly.
Hezký den!

Odpoveď od: Neznámý

děkuji za odpověď.

Ještě by mě zajímalo jak dlouhé mají být intervaly mezi jídly,mimčo není moc velký jedlík.Může to být i losos?(v kupovaných příkrmech je napsáno od 6.měsíce).A jakou kaši myslíte ? zatím mělo rýžovou a do toho ovoce,

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Markéto, v tomto období by mělo dítě jíst zhruba 6 denně /nevím zda je dítě kojené, tam by to potom neplatilo, protože dítěti se může nabízet mateřské mléko dle jeho chuti, i když už baští příkrmy/.
Např. snídaně – kojení nebo umělé mléko, svačina – ovocný příkrm s piškotama /nebo ovoce s jogurtem/, oběd – třeba maso dušené se zeleninou, určitě jako přílohu můžete dávat těstoviny, kuskus, jáhly, pohanku, rýži, na odpolední svačinu můžete mléko nebo slabě potřený chleba s máslem smíchaný třeba s jemně mletou mrkvičkou, večeře – kaše, 2.večeře – kojení nebo náhradní mléko.
Markétko, není známo předávkování mrkví nebo dýní, ale z vlastní zkušenosti – pokud dítě hodně baští mrkev, může mít i „mrkvové“ zbarvení kůže – je to díky karotenu. Co se týče ryb, můžete je zařadit do jídelníčku, ale měly by to být ryby slakovodní. Vhodná a jednoduchá na úpravu jsou různá pyré – brokolicové, květákové, dýňové s cuketou. Omáčky v tomto věku bych nepodávala.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.