Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

jídlo u 7.měsičního dítěte

Dotaz od: Markéta
Datum přidání: 7. 10. 2015

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak by měl vypadat jídelníček u 7.měsíčního dítěte,kolikrát denně by mělo jíst a co , nějaký příklad a co mu můžu dávat na oběd( doteď papalo namixovanou zeleninu s krůtím,kuřecím nebo králičím masem a obden zeleninový příkrm+ jednou týdně žloutek),chtěla bych nějakou inspiraci. Může rybu ,těstoviny ,omáčky atd. ???.a co mu můžu dávat na odpolení svačinku? Doteď mi papal ovcné přesnidávky s kaší.

 

ps:může se předávkovat mrkví,dýní?

 

děkuji za odpověď Markéta

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Markétko, intervaly by měly být zhruba 3hodinové, jak jsem již psala, dítě by mělo jíst v tomto období 6x, když počítám noční pauzu, tak to vychází asi takto.Jestli chcete zkusit lososa, tak ho opravdu jenom zkuste – třeba mu dejte kousek od sebe a uvidíte, nedala bych mu ještě teď celou porci.
Kaši můžete jakoukoliv určenou pro věk 7 měsíců, já doporučuji chutě kaší střídat, aby se nepřejedly.
Hezký den!

Odpoveď od: Neznámý

děkuji za odpověď.

Ještě by mě zajímalo jak dlouhé mají být intervaly mezi jídly,mimčo není moc velký jedlík.Může to být i losos?(v kupovaných příkrmech je napsáno od 6.měsíce).A jakou kaši myslíte ? zatím mělo rýžovou a do toho ovoce,

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Markéto, v tomto období by mělo dítě jíst zhruba 6 denně /nevím zda je dítě kojené, tam by to potom neplatilo, protože dítěti se může nabízet mateřské mléko dle jeho chuti, i když už baští příkrmy/.
Např. snídaně – kojení nebo umělé mléko, svačina – ovocný příkrm s piškotama /nebo ovoce s jogurtem/, oběd – třeba maso dušené se zeleninou, určitě jako přílohu můžete dávat těstoviny, kuskus, jáhly, pohanku, rýži, na odpolední svačinu můžete mléko nebo slabě potřený chleba s máslem smíchaný třeba s jemně mletou mrkvičkou, večeře – kaše, 2.večeře – kojení nebo náhradní mléko.
Markétko, není známo předávkování mrkví nebo dýní, ale z vlastní zkušenosti – pokud dítě hodně baští mrkev, může mít i „mrkvové“ zbarvení kůže – je to díky karotenu. Co se týče ryb, můžete je zařadit do jídelníčku, ale měly by to být ryby slakovodní. Vhodná a jednoduchá na úpravu jsou různá pyré – brokolicové, květákové, dýňové s cuketou. Omáčky v tomto věku bych nepodávala.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.