Moc přibírá…

Dotaz od: Iva
Datum přidání: 7. 10. 2015

Dobrý den, Hanko, můj 6ti týdenní syn je v podstatě od narození na Nutrilonu (10 dní už má pouze Nutrilon) a myslím, že moc přibírá-cca 500-600g týdně. Mám strach, že bude obézní. Jedl by pořád, ale snažím se dodržovat odstup mezi jídly min. 3 hodiny. Jak mám ukočírovat jeho chuť k jídlu? Také i hodně roste, za 14 dní 4cm.

Děkuji za radu. Iva

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ivo, ve zdravotním očkovacím průkaze Vašeho děťátka jsou růstové grafy, kde se dá dobře zjistit dle hmotnosti, délky a obvodu hlavičky jak miminko prospívá. S těmito grafy by měli pracovat i na dětském středisku a měli by Vás naučit s grafem pracovat a hlavně Vám ukázat jak na tom Vaše děťátko je, aby jste byla v klidu event. si graf mohla sledovat sama. Pokud chcete, napište mi míry a já se na to podívám.
Nyní v 6 týdnech může mít miminko růstový spurt, který trvá asi týden, miminko více jí, roste. Další růstový spurt je pak ve 3 a 6 měsících.
Je správně, že dodržujete 3 hodinové intervaly, odměrky s mlékem zarovnávejte, nedávejte je vrchovaté.
To, že miminko nyní tolik přibírá nemusí znamenat,že to bude takhle pořád, proto je nutné sledovat výše zmiňované grafy.
Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.