Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Moc přibírá…

Dotaz od: Iva
Datum přidání: 7. 10. 2015

Dobrý den, Hanko, můj 6ti týdenní syn je v podstatě od narození na Nutrilonu (10 dní už má pouze Nutrilon) a myslím, že moc přibírá-cca 500-600g týdně. Mám strach, že bude obézní. Jedl by pořád, ale snažím se dodržovat odstup mezi jídly min. 3 hodiny. Jak mám ukočírovat jeho chuť k jídlu? Také i hodně roste, za 14 dní 4cm.

Děkuji za radu. Iva

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ivo, ve zdravotním očkovacím průkaze Vašeho děťátka jsou růstové grafy, kde se dá dobře zjistit dle hmotnosti, délky a obvodu hlavičky jak miminko prospívá. S těmito grafy by měli pracovat i na dětském středisku a měli by Vás naučit s grafem pracovat a hlavně Vám ukázat jak na tom Vaše děťátko je, aby jste byla v klidu event. si graf mohla sledovat sama. Pokud chcete, napište mi míry a já se na to podívám.
Nyní v 6 týdnech může mít miminko růstový spurt, který trvá asi týden, miminko více jí, roste. Další růstový spurt je pak ve 3 a 6 měsících.
Je správně, že dodržujete 3 hodinové intervaly, odměrky s mlékem zarovnávejte, nedávejte je vrchovaté.
To, že miminko nyní tolik přibírá nemusí znamenat,že to bude takhle pořád, proto je nutné sledovat výše zmiňované grafy.
Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.