Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Moc přibírá…

Dotaz od: Iva
Datum přidání: 7. 10. 2015

Dobrý den, Hanko, můj 6ti týdenní syn je v podstatě od narození na Nutrilonu (10 dní už má pouze Nutrilon) a myslím, že moc přibírá-cca 500-600g týdně. Mám strach, že bude obézní. Jedl by pořád, ale snažím se dodržovat odstup mezi jídly min. 3 hodiny. Jak mám ukočírovat jeho chuť k jídlu? Také i hodně roste, za 14 dní 4cm.

Děkuji za radu. Iva

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ivo, ve zdravotním očkovacím průkaze Vašeho děťátka jsou růstové grafy, kde se dá dobře zjistit dle hmotnosti, délky a obvodu hlavičky jak miminko prospívá. S těmito grafy by měli pracovat i na dětském středisku a měli by Vás naučit s grafem pracovat a hlavně Vám ukázat jak na tom Vaše děťátko je, aby jste byla v klidu event. si graf mohla sledovat sama. Pokud chcete, napište mi míry a já se na to podívám.
Nyní v 6 týdnech může mít miminko růstový spurt, který trvá asi týden, miminko více jí, roste. Další růstový spurt je pak ve 3 a 6 měsících.
Je správně, že dodržujete 3 hodinové intervaly, odměrky s mlékem zarovnávejte, nedávejte je vrchovaté.
To, že miminko nyní tolik přibírá nemusí znamenat,že to bude takhle pořád, proto je nutné sledovat výše zmiňované grafy.
Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

6 rad, jak dítě naučit na vlastní postýlku

Situace, kdy se dítě v noci stěhuje do postele rodičů, je velmi častá. Dítě má totiž přirozenou touhu usínat u matky od narození, protože i ve spánku cítí matčin dech, teplo, má blízko zdroj potravy a tak se dostavuje pocit bezpečí. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz