Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Řídká stolice

Dotaz od: Eva Pačisková
Datum přidání: 29. 10. 2015

Dobrý den,

mám téměř ročního chlapečka a trápí nás řídké stolice 2-3x denně, i když kolem 9 měsíce měl již tuhou stolici jednou denně. Náš jídelníček vypadá takto – ráno mléko /Sunar jsme nyní zkusili vyměnit za mléko Beba/, dopoledne ovoce /přesnídávky střídáme s čerstvým ovocem/, oběd sklenička maso-zelenina, odpoledne jogurt, večer instantní kaše, před spaním mléko. Každý den dáváme Biopron 1 tbl. Stolice bez hlenu či příměsy krve. Za dva měsíce přibral tak půl kilo, vážilo jsem ho narychlo doma. Nedokázala jsem vypozorovat z čeho to je, na zuby to nevypadá, plačtivý ani podrážděný není.

Děkuji za Vás názor

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, pokud jste znepokojená řídkými stoličkami, určitě je možno domluvit se s dětskou lékařkou – možnost udělat výtěr, nabrat krev, abyste měla jistotu (pokud to v medicíně jde), že je Vaše děťátko v pořádku.V žádném případě nechci paní doktorce radit, ona Vaše miminko zná od od začátku.
Vím, že jste zneklidněná, protože jak píšete v 9 měsících to bylo ideální a teď je to jiné…,důležité ale je , že je miminko spokojené, není neklidné, nemá stoličky objemné, není v nich příměs hlenu ani krve, i počet 3 stoliček za den nemusí nic znamenat.Zeptejte se paní doktorky, jestli by třeba místo Biopronu nebylo lepší podávat Lactobacily. Určitě můžete do stravy zařadit třeba více mrkve nebo rýže, která stoličku zahustí.
Jídelníček, tak jak píšete se mi líbí, je tam vše co by miminko mělo v tomto období mít, co se týče přírůstu, nevím, kolik miminko vyrostlo do délky, ale v 2.půlroce děti již nepřibírají tak jako v 1.půlroce, já bych tento přírůstek považovala za dostačující.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

6 rad, jak dítě naučit na vlastní postýlku

Situace, kdy se dítě v noci stěhuje do postele rodičů, je velmi častá. Dítě má totiž přirozenou touhu usínat u matky od narození, protože i ve spánku cítí matčin dech, teplo, má blízko zdroj potravy a tak se dostavuje pocit bezpečí. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz