Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Řídká stolice

Dotaz od: Eva Pačisková
Datum přidání: 29. 10. 2015

Dobrý den,

mám téměř ročního chlapečka a trápí nás řídké stolice 2-3x denně, i když kolem 9 měsíce měl již tuhou stolici jednou denně. Náš jídelníček vypadá takto – ráno mléko /Sunar jsme nyní zkusili vyměnit za mléko Beba/, dopoledne ovoce /přesnídávky střídáme s čerstvým ovocem/, oběd sklenička maso-zelenina, odpoledne jogurt, večer instantní kaše, před spaním mléko. Každý den dáváme Biopron 1 tbl. Stolice bez hlenu či příměsy krve. Za dva měsíce přibral tak půl kilo, vážilo jsem ho narychlo doma. Nedokázala jsem vypozorovat z čeho to je, na zuby to nevypadá, plačtivý ani podrážděný není.

Děkuji za Vás názor

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, pokud jste znepokojená řídkými stoličkami, určitě je možno domluvit se s dětskou lékařkou – možnost udělat výtěr, nabrat krev, abyste měla jistotu (pokud to v medicíně jde), že je Vaše děťátko v pořádku.V žádném případě nechci paní doktorce radit, ona Vaše miminko zná od od začátku.
Vím, že jste zneklidněná, protože jak píšete v 9 měsících to bylo ideální a teď je to jiné…,důležité ale je , že je miminko spokojené, není neklidné, nemá stoličky objemné, není v nich příměs hlenu ani krve, i počet 3 stoliček za den nemusí nic znamenat.Zeptejte se paní doktorky, jestli by třeba místo Biopronu nebylo lepší podávat Lactobacily. Určitě můžete do stravy zařadit třeba více mrkve nebo rýže, která stoličku zahustí.
Jídelníček, tak jak píšete se mi líbí, je tam vše co by miminko mělo v tomto období mít, co se týče přírůstu, nevím, kolik miminko vyrostlo do délky, ale v 2.půlroce děti již nepřibírají tak jako v 1.půlroce, já bych tento přírůstek považovala za dostačující.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.