Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Řídká stolice

Dotaz od: Eva Pačisková
Datum přidání: 29. 10. 2015

Dobrý den,

mám téměř ročního chlapečka a trápí nás řídké stolice 2-3x denně, i když kolem 9 měsíce měl již tuhou stolici jednou denně. Náš jídelníček vypadá takto – ráno mléko /Sunar jsme nyní zkusili vyměnit za mléko Beba/, dopoledne ovoce /přesnídávky střídáme s čerstvým ovocem/, oběd sklenička maso-zelenina, odpoledne jogurt, večer instantní kaše, před spaním mléko. Každý den dáváme Biopron 1 tbl. Stolice bez hlenu či příměsy krve. Za dva měsíce přibral tak půl kilo, vážilo jsem ho narychlo doma. Nedokázala jsem vypozorovat z čeho to je, na zuby to nevypadá, plačtivý ani podrážděný není.

Děkuji za Vás názor

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, pokud jste znepokojená řídkými stoličkami, určitě je možno domluvit se s dětskou lékařkou – možnost udělat výtěr, nabrat krev, abyste měla jistotu (pokud to v medicíně jde), že je Vaše děťátko v pořádku.V žádném případě nechci paní doktorce radit, ona Vaše miminko zná od od začátku.
Vím, že jste zneklidněná, protože jak píšete v 9 měsících to bylo ideální a teď je to jiné…,důležité ale je , že je miminko spokojené, není neklidné, nemá stoličky objemné, není v nich příměs hlenu ani krve, i počet 3 stoliček za den nemusí nic znamenat.Zeptejte se paní doktorky, jestli by třeba místo Biopronu nebylo lepší podávat Lactobacily. Určitě můžete do stravy zařadit třeba více mrkve nebo rýže, která stoličku zahustí.
Jídelníček, tak jak píšete se mi líbí, je tam vše co by miminko mělo v tomto období mít, co se týče přírůstu, nevím, kolik miminko vyrostlo do délky, ale v 2.půlroce děti již nepřibírají tak jako v 1.půlroce, já bych tento přírůstek považovala za dostačující.
Hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.