dětská výživa

Dotaz od: Nicol
Datum přidání: 2. 11. 2015

Dobrý den p. Hanko,

zajímalo by mě,kolik by mělo vypít 8.měsiční dítě mléka za den,kojím,ale musím dokrmovat.Syn mi vypije kolem +-600ml -to mu ale dávám na snídani,na odpolední svačínku a na druhou večeři.Zajímalo by mě také jestli už nemám vyměnit odpolední mlíčko třeba za jogurt nebo přesnidávku( to by mi ale potom tolik mléka nevypil)a vadí ještě ,že na snídani máme mléko(vstává mi většinou kolem půl 8 )a tudíž nestihneme dopolední svačinku.

náš jídelníček:

většinou kolem 8 mateřské mléko + um,po 3 hodinách oběd zelenina nebo maso s přílohou,pak většinou spí,budí se kole půl 4 -to nakojím a dám um,kolem půl 7 mu dám kaši obilnou nebo rýžovou s přidaným ovocem a kolem 8 chce mateřské mléko a kolem 22 hodiny dostává um a spí až do rána většinou

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, mlíčka má Váš chlapeček dostatek, v tomto období stačí mléko 2x, pokud je kojené je to neomezené.
Kdybych Vám napsala příklad nějakého jídelníčku – snídaně mléko, přesnídávka s ovocem (jablíčko s piškoty, rozmačkaný banán s jogurtem…), masozeleninový příkrm, odpolední svačina (např.chleba potřený slabě máslem), večeře – kaše, 2.večeře- kojení nebo UM.
Takže určitě už můžete zařadit do jídelníčku jogurty, jak jsem výše popsala, můžete ho smíchat s ovocem nebo samotný, záleží na chuti miminka.
Protože Váš chlapeček dobře a hlavně dlouho spí :), vynechává tudíž jednu svačinu, ale já bych to neřešila, miminko prospívá dobře, Vy jste spokojená a to je to hlavní.
Důležité je, aby v tomto období dítě mělo v jídelníčku zařazenou zeleninu, maso, lepek, žloutek, ovoce a event.jogurty.
Přeji hezký večer a miminku dobrou chuť!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Miminko pláče a je neklidné. 3 tipy, jak uklidnit a utišit miminko

Všichni rodiče, kteří se těší z narození potomka si přejí, aby bylo zdravé, prospívalo, bylo spokojené, dostatečně spalo a nic mu nechybělo. Někdy se ale stává, že je novorozeně neklidné a jsme nuceni přemýšlet, čím to je a jak mu pomoci. Vyloučíme-li bolesti Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.