Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Lepek v potravě

Dotaz od: Martina
Datum přidání: 4. 11. 2015

Dobrý den,

chlapeček má necelých 8 .měsíců a paní doktorka nám řekla ,že máme zavést lepek do stravy,tak jsem si udělala  do mističek příkrm a přidala tam těstoviny,které jsem si zamrazila a obden mu je dávám,nyní jsem se  v nějaké brožurce dočetla,že se má dávat jen ve formě sušenky  nebo 1.týdně obilná kaše ,teď se bojím jestli jsen neudělala něco špatně.(příkrmy po 4 dnech střídám).

Ještě bych se chtěla zeptat kojím,ale musím dokrmovat a doteď  jako um jsem chlapečkovi dávala Nutrilon,bez potíží,ale poslední 2 týdny s mlíčkem bojujem,myslím si ,že mi ho odmítá,máme zkusit jiný druh um ?a jestli ano jaké byste nám doporučila,předem děkuji za odpověď

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, v tomto věku by miminko již mělo mít lepek v jídelníčku celkem běžně, takže buďte v klidu, určitě neděláte nic špatně. Lepek se zařazuje do jídelníčku v 6 měsících věku dítěte (někdo uvádí i dříve), miminko tak může mít jáhly, pohanku, kuskus, těstoviny, pokud dítě již sedí může v 8 měsících i chleba třeba na odpolední svačinku.
Co se týče mlíčka – zkuste Sunar, který obsahuje mléčný tuk stejně jako mateřina, jestli ten by mu nešmakoval více:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Vývoj miminka 1. měsíc: Vaše děťátko vás překvapí, co vše už dokáže

Devět měsíců uteklo jako voda a vy konečně můžete sevřít v náručí vytoužené miminko. První týdny po narození děťátka budou pro vás jedny z nejnáročnějších, protože může chvíli trvat, než se s děťátkem sladíte. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.