Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

dcera mi nechce jist zeleninu varenou

Dotaz od: Šlechtova
Datum přidání: 5. 11. 2015

Dobrý den paní Hutlová dceři je 6mesicu a mame problém s jídlem jako je zelenina vařená maso když ji uvarim sní pár zlyc  a pak už nechce a když tam jsou nepatrně kousky tak to úplně davi a nechce to čerstvou zeleninu spapa bez problémů děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, maminky si často stěžují, že jejich dítě odmítá zeleninu, já si myslím, že je to o trpělivosti. Miminko do této doby nepoznalo nic jiného než mléko a někdy trvá delší dobu než novou chuť přijme. Do příkrmu lze přimíchat trochu mléka, aby to pro dítě bylo přijatelnější. Důležité také je, aby dítě jako první příkrm dostalo zeleninu ne ovoce, které je sladké a miminka ho pak preferují před zeleninou.
Píšete, že syrovou zeleninu baští – můžete toho využít a třeba do bramborového pyré nastrouhejte nadrobno syrovou mrkev, stejně tak třeba do polévky. Některé maminky doporučují do zeleninové příkrmy rozvařit hrušku, jídlo získává jinou příchuť a dítě to ochotněji sní.
V žádném případě dítě do jídla nenuťte, buďte trpělivá a vděčná za každou lžičku příkrmu, kterou holčička sní.Snažte se o oční kontakt, dítě nerozptylujte žádnými hračkami, jídlo by mělo trvat maximálně 30 minut, poté jídlo odneste ze stolu, další jídlo bude zase zhruba za 3 hodiny, žádné jídlo mezi tím.
Přeji hezký den a hodně trpělivosti s krmením!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

6 rad, jak dítě naučit na vlastní postýlku

Situace, kdy se dítě v noci stěhuje do postele rodičů, je velmi častá. Dítě má totiž přirozenou touhu usínat u matky od narození, protože i ve spánku cítí matčin dech, teplo, má blízko zdroj potravy a tak se dostavuje pocit bezpečí. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz