dcera mi nechce jist zeleninu varenou

Dotaz od: Šlechtova
Datum přidání: 5. 11. 2015

Dobrý den paní Hutlová dceři je 6mesicu a mame problém s jídlem jako je zelenina vařená maso když ji uvarim sní pár zlyc  a pak už nechce a když tam jsou nepatrně kousky tak to úplně davi a nechce to čerstvou zeleninu spapa bez problémů děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, maminky si často stěžují, že jejich dítě odmítá zeleninu, já si myslím, že je to o trpělivosti. Miminko do této doby nepoznalo nic jiného než mléko a někdy trvá delší dobu než novou chuť přijme. Do příkrmu lze přimíchat trochu mléka, aby to pro dítě bylo přijatelnější. Důležité také je, aby dítě jako první příkrm dostalo zeleninu ne ovoce, které je sladké a miminka ho pak preferují před zeleninou.
Píšete, že syrovou zeleninu baští – můžete toho využít a třeba do bramborového pyré nastrouhejte nadrobno syrovou mrkev, stejně tak třeba do polévky. Některé maminky doporučují do zeleninové příkrmy rozvařit hrušku, jídlo získává jinou příchuť a dítě to ochotněji sní.
V žádném případě dítě do jídla nenuťte, buďte trpělivá a vděčná za každou lžičku příkrmu, kterou holčička sní.Snažte se o oční kontakt, dítě nerozptylujte žádnými hračkami, jídlo by mělo trvat maximálně 30 minut, poté jídlo odneste ze stolu, další jídlo bude zase zhruba za 3 hodiny, žádné jídlo mezi tím.
Přeji hezký den a hodně trpělivosti s krmením!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.