Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

dcera mi nechce jist zeleninu varenou

Dotaz od: Šlechtova
Datum přidání: 5. 11. 2015

Dobrý den paní Hutlová dceři je 6mesicu a mame problém s jídlem jako je zelenina vařená maso když ji uvarim sní pár zlyc  a pak už nechce a když tam jsou nepatrně kousky tak to úplně davi a nechce to čerstvou zeleninu spapa bez problémů děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, maminky si často stěžují, že jejich dítě odmítá zeleninu, já si myslím, že je to o trpělivosti. Miminko do této doby nepoznalo nic jiného než mléko a někdy trvá delší dobu než novou chuť přijme. Do příkrmu lze přimíchat trochu mléka, aby to pro dítě bylo přijatelnější. Důležité také je, aby dítě jako první příkrm dostalo zeleninu ne ovoce, které je sladké a miminka ho pak preferují před zeleninou.
Píšete, že syrovou zeleninu baští – můžete toho využít a třeba do bramborového pyré nastrouhejte nadrobno syrovou mrkev, stejně tak třeba do polévky. Některé maminky doporučují do zeleninové příkrmy rozvařit hrušku, jídlo získává jinou příchuť a dítě to ochotněji sní.
V žádném případě dítě do jídla nenuťte, buďte trpělivá a vděčná za každou lžičku příkrmu, kterou holčička sní.Snažte se o oční kontakt, dítě nerozptylujte žádnými hračkami, jídlo by mělo trvat maximálně 30 minut, poté jídlo odneste ze stolu, další jídlo bude zase zhruba za 3 hodiny, žádné jídlo mezi tím.
Přeji hezký den a hodně trpělivosti s krmením!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.