Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Odmítání UM

Dotaz od: Iva
Datum přidání: 8. 12. 2015

Dobrý den Hani,

ráda bych Vás požádala o radu ohledně výživy své roční holčičky. Cca před 14 dny jsem ji přestala kojit. Odstaveni proběhlo v klidu a přišlo mi, že to snad ani nezaregistrovala. Jde o to, že jí moc nechutná Sunar. Tuto značku jsem vybrala neboť vyhovovala staršímu synovi, ale dcera ze Sunaru nadšená není. Zkoušela jsem různé lahve a dávala jsem jí mléko i lžicí, vypije však vždy maximálně 150 ml většinou o něco méně. UM dostává ráno. Dopoledne má 150  ml bílého jogurtu, večer 200 ml mléčné kaše a během dne 1-2x půl pečiva s máslem nebo nějakým sýrem. Nevím, zda je takové množství mléčné stravy dostačující a mám v sunaru pokračovat? Je vhodné na našem místě vyzkoušet i jiné značky?  Vím, že každé dítě je jiné, ale zajímá mě Váš názor zda může změna značky UM naši situaci vyřešit. Bylo mi také doporučeno nahradit UM kravským mlékem, ale přijde mi to ještě brzy.

Předem děkuji za Váš čas a odpověď Iva

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Ivo, po jednom roce by dítě mělo vypít asi 300ml mléka denně.
Tím, že dáváte na noc kaši, která obsahuje kojenecké mléko a zhruba tou 150 Sunaru ráno, by výše zmiňované množství bylo pokryto. Dáváte i jogurty, pečivo s máslem, tak by vápníku mělo mít dítě dostatek.
Můžete zkusit do Sunaru rozmixovat třeba banán a udělat koktejl.
Nevím, jestli má smysl zkoušet jiné UM, já mám pocit, že díky mléčnému tuku je Sunar pro větší děti chuťově nejlepší.
Pokud máte ve svém okolí kamarádku, která dává třeba Nutrilon, zkuste od ní jednu dávku a uvidíte, ale já bych celé balení nekupovala jenom proto, aby jste to vyzkoušela.
Co se týče podávání kravského mléka, po jednom roce by ho již mohlo, mělo by to být mléko plnotučné.
Ivo, pokud bude dcerka pít alespoň to co pije teď, zůstala bych u Sunaru. Na běžné vaření – např. třeba do bramborové kaše, bych převařené kravské mléko použila.
Přeji hezký večer a klidný předvánoční čas!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

6 rad, jak dítě naučit na vlastní postýlku

Situace, kdy se dítě v noci stěhuje do postele rodičů, je velmi častá. Dítě má totiž přirozenou touhu usínat u matky od narození, protože i ve spánku cítí matčin dech, teplo, má blízko zdroj potravy a tak se dostavuje pocit bezpečí. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz