Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

jídelníček devítiměsíčního čipery

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 3. 1. 2016

Dobrý den, ráda bych se zeptala jak má vypadat jídelníček devítíměsíčního aktivního chlapečka, malý je kojený a k obědu běžně papá maso se zeleninou a přílohou, odpoledne dostává ovoce a po zbytek dne zatím vždy kojíme. Ráda bych kojení omezila pouze na večer a začla postupně přestávat ale nevím si rady co mu dát k snídani, svačince a odpoledne mezi přesnídávkou a večeří…malý chodí spinkat až okolo deváté hodiny, takže po poobědovém ovoci běžně má ještě dvě nebo tři jídla podle toho jak spinká. Je tolik jídel moc? Zoubky se nám začly klubat na štědrý den, takže žádné ,,kousací“ jídlo zatím nedostává. Mockrát Vám děkuji za radu a přeji mnoho zdraví,štěstí a úspěchů v novém roce.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer,v období 9.měsíců by dítě mělo mít 6 jídel denně – snídaně – ve Vašem případě kojení, svačinka – ovocné pyré – třeba jablíčko s banánem nebo jablečná pěna (očištěné jablko podusit rozmixovat nebo propasírovat, přidat trochu mléka nebo jogurtu a vyšlehat do pěny), oběd – masozeleninový příkrm, svačina – kojení nebo jogurt nebo chleba slabě potřený máslem a salátovou okurku (toto jídlo za předpokladu, že dítě sedí), večeře- kojení nebo kaše a kolem té 21.hodiny znovu kojení – to je vlastně 2.večeře, která je u dětí, které jsou „akčnější“. I tak se může dítě vzbudit ještě v průběhu noci na jedno kojení – dopřejte mu ho.
Jinak jídlo dítěti nemixujte, i když píšete, že zoubky vyrostly teď na Vánoce, zkuste pasírovat nebo mixovat nahrubo, ať jsou v jídle drobné kousíčky.
Pokud budete mít zájem podívejte si i na blog prodeti.cz, je tam podrobněji rozepsán stravovací režim pro děti do 1 roku.
Přeji vše nejlepší do nového roku!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz