Mléčná a nemléčná kaše

Dotaz od: Eva
Datum přidání: 14. 1. 2016

Dobrý den,

mám 6 měsíčního chlapečka, který je kojený a ráda bych zkusila dát na noc kaši. Masozeleninové příkrmy k obědu máme již zavedené, ovoce zkoušíme postupně také. Především mě zajímá, jakou kaši bych mu měla připravit, zda mléčnou či nemléčnou a jestli ji podávat lžičkou či v lahvi. Mám jej poté ještě dokojovat? Po příkrmech přes den vždy dokojuji + mezi kojeními nabízím čaj (vypije asi 30 –  50 ml za den).

Odpoveď od: Neznámý

Děkuji moc za odpověď. I Vám hezký den.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, můžete koupit mléčnou kaši, ta obsahuje sušené mléko a ředí se jen vodou, nemléčná kaše neobsahuje žádné sušené mléko, musela by jste použít třeba Vaše odstříkané, jestli máte v zásobě a nebo si koupit nějaké kojenecké. Většina maminek kojených dětí kupuje kaši mléčnou a ředí vodou.
Nemléčná kaše rýžová např.se může používat ředěná vodou jako kaše dietní třeba při průjmech – to jen na dokreslení, jak a na co lze kaši také použít.
Kaši bych doporučila dávat lžičkou a dokojení je též možné v rámci spánkového rituálu.
Hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.