Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Detska Vyziva

Dotaz od: Lucie
Datum přidání: 29. 1. 2016

Dobry den Pani Doktorko chtěla bych se prosim vas zeptat zda neni spatne ze moje 9 mesicni dcerka jenom papa kupovane prikrmy a ne moje domaci nato kolik ma mesicu zda to neni spatne a zda pak bude jist az bude mit 1 rok moje jidla co uvarim dekuji. a jeste si chci zeptat kdy muzu sundat z kocarku zimni fusak dekuji hezky den Lucka

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Lucko, není na tom nic špatného, že holčička má kupované příkrmy. Dbejte na to, aby ve stravě byly drobné kousky, aby to nebyla jen hladká kaše.
Zkuste přílohu, kterou máte v kupovaném příkrmu uvařit zvlášť doma, skleničku příkrmu rozdělit na dvakrát a smíchejte ho s uvařenou přílohou – budete tak mít jídlo na 2x, budete v tom mít kousky a budete to mít i kombinaci vašeho a kupovaného. Občas se to stane, že maminka vaří pro děťátko v dobré víře dát mu to nejlepší a ono to odmítá,nevěšte hlavu, určitě budete jíst stravu jako vy, zkuste již společné stolování.
Do kdy dávat fusak Vám jednoznačně neřeknu, fusak je určen do zimy, dítě do jednoho roku by mělo být venku do max.-5 stupňů. Pravda je, že poslední dobou jsou zimy atypické, ale přesto bych fusak měla v pohotovosti přes zimní měsíce.
A ještě douška na závěr – nejsem lékařka, jsem dětská sestra

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz