Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Proc me rocni dite jeste nespinka klidne celou noc?

Dotaz od: Marie
Datum přidání: 9. 4. 2016

Dobrý den, před týdnem můj syn oslavil první narozeniny a já si myslela, že už se konečně dockam období, kdy mi klidně prospí celou noc. Jsem s ním sama, takže jsem se od jeho narození ještě pořádně nevyspala a už si nevím rady, co udělat pro to, aby klidně prospal celou noc a nebudil se někdy i co 2 hod. Někdy trochu pobreci, ale dikybohu většinou poměrně rychle zase usne. Usíná celkem dobře chvili po 8h a ve svoji postylce, kam ho uklada otec. Někdy kolem půl 11h se ale vzbudí, začne si stoupat v postylce a chce ke mně do postele, v čemž mu vyhovim. Vzdy mu delsi chvíli trvalo než usnul a proto si ho posledních pár dnů beru spícího rovnou k sobě, když jdu spát já. I přesto se však několikrát za noc vzbudí, někdy hledá mne a lehá si na mne, jindy jen „cestuje“ po posteli. K ránu (cca od 5h) již spinka hodně špatně, pořad se vrtí – někdy pomuze, že si ho položím na sebe, ale od cca 6h už nespí vůbec. Jinak přes den spí cca 1,5h od 10h a a odpoledne mi usne až ve 3h, pricemz vydrží spát do 4h. Papá pěkně, já jsem sním na rodičovské dovolené a v sobotu si ho bere jeho otec. Jinak je zdráv, ač si myslím, že ten neklidný noční spánek mu neprospívá a není to v pořádku. Nevím, když neznste podrobne jeho denní režim, zda mi můžete nějak poradit, ale zkouším co se dá, i u léčitele jsem již 2x byla….. Děkuji moc za reakci.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

/blog.prodeti.cz/pro-deti/spanek-kojencu-a-malych-deti/

Dobrý den, děkuji za dotaz.
Stejně tak, jako nejde říci, od kdy bude dítě sedět, chodit, jíst samo, nejde ani přesně určit, od kdy bude dítě spát celou noc.
Určitě přečtěte můj blog o spaní, na který jsem Vám poslala v úvodu odkaz.
Roční děťátko už v noci nemusí jíst, mělo by vydržet celou noc bez jídla a tudíž lze ho učit spát. Mám velice dobrou zkušenost s knížkou dr.Estivilla Dětská nespavost.Je to útlá brožurka asi o 80 stránkách ve které je popsáno, jak naučit dítě spát, není to nic těžkého je to soubor jednoduchých rad, ale je potřeba být důsledná a to nejen Vy, ale všichni, kdo se na jeho se na uspávání podílejí. Pokud dodržíte postup, věřte, že do týdne dítě bude spát dobře a samo.
Jinak co se týče délky spánku – pokud děťátko usíná ve 20 hodin a vstává ráno v 6 hodin, tak je délka spánku dostačující.
Já bych se tedy snažila nedávat ho spát dopoledne, zařadit oběd třeba na půl jedenáctou, aby dítě šlo spát v 11 hodin, pak by mělo spát 1,5-2hod.a odpolední spánek by už nemusel být,když půjde spát ve 20 hodin. Je to návrh, zkuste vyzkoušet.
Přečtěte blog, zkuste knížku a pokud budete mít ještě dotaz napište, ráda odpovím.
Hezký den!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz