vyživa u ditěte

Dotaz od: Veronika
Datum přidání: 6. 5. 2016

Dobrý den p. Hanko,

mé holčičce je 14.měsíců a  více jak 2 měsíce mi bojkotuje um,napřed jsem jí dávala nutrilon (kojila jsem do 8.měsíce s um) a potom jsme přešli na sunar ,ze začátku ji chutnal ,vypila denně kolem 600 ml,ale teď mi ztěží vypije přes den +-300ml.

na snidani ji dám mléko- stává před 8 hodinou,které vypije většinou 100ml a další jídlo odmítá, kolem 11.hod oběd,ten mi sní většinou celý – potom jde spát ,budí se kolem 14.30 většinou a svačinku mi sní  až před 16 hod.,výjmečně v 15.hod.( to má lipánek,tvaroháček nebo choc.bílý jogurt s ovocem) ,večeří kolem 19 hod( většinou nějakou mléčnou  kaši s ovocem),kolem 22.30 dostává mléko ve spánku,které vypije +- 200ml( nevím jestli nedělám chybu,ale kdybych ji ho nedala v tuto dobu,tak mi vypije pouze těch 100 ml ráno), tekutin i s mlékem vypije za den kolem 700ml,poraďte mi prosím,kde jsem udělala chybu s výživou ,( váží přes 10 kg)

děkuji moc za odpověď Veronika

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Veroniko, další informace a vzorové jídelníčky najdete v mém článku http://blog.prodeti.cz/pro-deti/stravovaci-rezim-ditete-1-3-roky-priklady-jidelnicku/. Hezký den

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Veroniko, dívala jsem se do růstového grafu, holčička je na 50 percentilu, zdá se, že prospívá dobře.
Mléko by v jídelníčku dětí nemělo chybět, to je jasné, ale zkuste třeba podat mléko s mixovaným banánem, jahodami- udělat koktejl,zkuste pudink s ovocem.
V tomto věku by měla mít 5 jídel denně, větší jedlíci mají ještě 2.večeři a ti se dostanou na 6 porcí denně, což je též možné.
Tím, že jí v noci, se na těch 5 porcí dostane.
Já bych se snažila dodržet režim – snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, svačinky bych dávala malé, ale nevynechávala bych je.
Snídaně by měla zahrnovat obiloviny a mléko, při svačince bych nabídla různé druhy ovoce v kombinaci s jogurtem nebo dětskými sušenkami, na oběd, maso,zelenina, na odpolední svačinku mléčný koktejl, večer může dostat stejně tak kaši jako zeleninu s přílohou.
Verunko, buďte trpělivá, některé děti mléko odmítají, tak pak můžete dávat např.zakysané mléčné výrobky, které děti dobře tolerují a mléko zkusit zakomponovat do jídelníčku. Někdy maminky udělají pauzu v podávání mléka, po pár týdnech se vrátí a dítě ho pije.Nemyslím si, že něco děláte vyloženě špatně, ale zkuste nastolit pevnější stravovací režim.
Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jakými potravinami podpořit tvorbu mateřského mléka

Asi všechny budoucí maminky přemýšlí nad kojením již před porodem. Některé se na okamžiky kojení těší, jiné mají obavu, zda jej zvládnou, nebude je sání miminka bolet, jak budou jejich prsa vypadat po kojení… Drtivá většina žen také řeší, co bude moci během... Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz