Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

vyživa u ditěte

Dotaz od: Veronika
Datum přidání: 6. 5. 2016

Dobrý den p. Hanko,

mé holčičce je 14.měsíců a  více jak 2 měsíce mi bojkotuje um,napřed jsem jí dávala nutrilon (kojila jsem do 8.měsíce s um) a potom jsme přešli na sunar ,ze začátku ji chutnal ,vypila denně kolem 600 ml,ale teď mi ztěží vypije přes den +-300ml.

na snidani ji dám mléko- stává před 8 hodinou,které vypije většinou 100ml a další jídlo odmítá, kolem 11.hod oběd,ten mi sní většinou celý – potom jde spát ,budí se kolem 14.30 většinou a svačinku mi sní  až před 16 hod.,výjmečně v 15.hod.( to má lipánek,tvaroháček nebo choc.bílý jogurt s ovocem) ,večeří kolem 19 hod( většinou nějakou mléčnou  kaši s ovocem),kolem 22.30 dostává mléko ve spánku,které vypije +- 200ml( nevím jestli nedělám chybu,ale kdybych ji ho nedala v tuto dobu,tak mi vypije pouze těch 100 ml ráno), tekutin i s mlékem vypije za den kolem 700ml,poraďte mi prosím,kde jsem udělala chybu s výživou ,( váží přes 10 kg)

děkuji moc za odpověď Veronika

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Veroniko, další informace a vzorové jídelníčky najdete v mém článku http://blog.prodeti.cz/pro-deti/stravovaci-rezim-ditete-1-3-roky-priklady-jidelnicku/. Hezký den

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Veroniko, dívala jsem se do růstového grafu, holčička je na 50 percentilu, zdá se, že prospívá dobře.
Mléko by v jídelníčku dětí nemělo chybět, to je jasné, ale zkuste třeba podat mléko s mixovaným banánem, jahodami- udělat koktejl,zkuste pudink s ovocem.
V tomto věku by měla mít 5 jídel denně, větší jedlíci mají ještě 2.večeři a ti se dostanou na 6 porcí denně, což je též možné.
Tím, že jí v noci, se na těch 5 porcí dostane.
Já bych se snažila dodržet režim – snídaně-svačina-oběd-svačina-večeře, svačinky bych dávala malé, ale nevynechávala bych je.
Snídaně by měla zahrnovat obiloviny a mléko, při svačince bych nabídla různé druhy ovoce v kombinaci s jogurtem nebo dětskými sušenkami, na oběd, maso,zelenina, na odpolední svačinku mléčný koktejl, večer může dostat stejně tak kaši jako zeleninu s přílohou.
Verunko, buďte trpělivá, některé děti mléko odmítají, tak pak můžete dávat např.zakysané mléčné výrobky, které děti dobře tolerují a mléko zkusit zakomponovat do jídelníčku. Někdy maminky udělají pauzu v podávání mléka, po pár týdnech se vrátí a dítě ho pije.Nemyslím si, že něco děláte vyloženě špatně, ale zkuste nastolit pevnější stravovací režim.
Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Jak vyzrát na spánek kojenců a batolat. Naslouchejte vlastní intuici

Usínání miminek patří k největším “strašákům” spojeným s mateřstvím. Nevyspaná matka bývá podrážděná a její sebevědomí v péči o dítě okamžitě klesá. Celý článek

Tajemství mléčného tuku a jeho nezastupitelná role ve výživě dítěte

Mateřské mléko jako nejlepší výživa pro miminko v sobě skrývá stále řadu tajemství. I když již známe jeho složení poměrně dobře, stále se objevují nové a nové složky, jejichž vliv na vývoj a zdraví dítěte jsou i nadále předmětem řady výzkumů. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz