Dlouhe usinani

Dotaz od: Katerina
Datum přidání: 13. 4. 2016

Dobry den,syn 6 let vecer usina i 2 hodiny. V 20.30 jde do postele a v 22.15 jeste nespi. Velice me to zneklidnuje. Dekuji za radu.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

blog.prodeti.cz/pro-deti/spanek-kojencu-a-malych-deti/
Dobrý večer, posílám odkaz na můj blog o spaní, myslím, že stojí za přečtení, doufám, že Vám pomůže najít návod na správné usínání.
Určitě je důležité naučit dítě na pravidelný spací režim, být důslední. V šesti letech dítěti můžete leccos vysvětlit, odůvodnit, proč se musí spát, proč musí spát více než třeba maminka a tatínek. Čas, kdy synka ukládáte se mi zdá přiměřený věku, je otázkou jaké má zaměstnání přes den, jaký má režim před tím, než ho uložíte ke spánku. Věřím, že dobrým pomocníkem Vám bude výše zmiňovaný blog, abych se ve své odpovědi neopakovala.
Hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.