Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Dlouhe usinani

Dotaz od: Katerina
Datum přidání: 13. 4. 2016

Dobry den,syn 6 let vecer usina i 2 hodiny. V 20.30 jde do postele a v 22.15 jeste nespi. Velice me to zneklidnuje. Dekuji za radu.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

blog.prodeti.cz/pro-deti/spanek-kojencu-a-malych-deti/
Dobrý večer, posílám odkaz na můj blog o spaní, myslím, že stojí za přečtení, doufám, že Vám pomůže najít návod na správné usínání.
Určitě je důležité naučit dítě na pravidelný spací režim, být důslední. V šesti letech dítěti můžete leccos vysvětlit, odůvodnit, proč se musí spát, proč musí spát více než třeba maminka a tatínek. Čas, kdy synka ukládáte se mi zdá přiměřený věku, je otázkou jaké má zaměstnání přes den, jaký má režim před tím, než ho uložíte ke spánku. Věřím, že dobrým pomocníkem Vám bude výše zmiňovaný blog, abych se ve své odpovědi neopakovala.
Hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Vývoj miminka 1. měsíc: Vaše děťátko vás překvapí, co vše už dokáže

Devět měsíců uteklo jako voda a vy konečně můžete sevřít v náručí vytoužené miminko. První týdny po narození děťátka budou pro vás jedny z nejnáročnějších, protože může chvíli trvat, než se s děťátkem sladíte. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.