Stolice u prikrmovaneho 9m mimi

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 18. 10. 2016

Dobrý den,chci se zeptat,máme dcerku 9m,kojena,zavedene prikrmy tak 2-3x denne,maso,zelenina,kasicky,krupky,všeho s mirou,pije po nich vidu mebo Feniklovy cajik,posledni dobou moc nekaka,měla i zácpu,teď raky třeba 4dny nic,dostala Laktulozu,mažeme Pupikem,cvicime pri koupeli nozickama,ale krom tzv.koziho bobku nic nejde,přes den tlačí i tak zcervena,že už vypadá že se zdařilo a nic,není protivna ani plactiva,tak si ale stejně lamu hlavu proc neni tak casto stolice ??? U prikrmovaneho 9m mimi jak častá stolice by měla být ??? Mrkev,banan nedavam….zaradili jsme jogurty,ake buh vi jaká změna….Děkuji za odpověď,mějte se krásně !!!

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den,zácpa je způsobena sníženou pohyblivostí střeva, proto by bylo vhodné jako mírné projímadlo zařadit více zeleniny a ovoce, která peristaltiku zrychlí.
Projímavě působí i tuk – můžete tedy po ránu dát do lžičky jogurtu Vigantol (který by jste měla dávat denně jednu kapku do jednoho roku věku dítěte) nebo po probuzení podat nalačno trochu vlažné vody.
Dobře působí a střevní činnost i šťávy zvláště pak švestková nebo meruňková, opět ideálně zařadit po ránu.
Rourky do zadečku nebo projímadla, ba se měly používat po domluvě s lékařem, dítě si na ně snadno zvykne a pak se může stát, že se bez nich nevyprázdní.
Existuje i homeopatické přípravky,které se podávají podle druhu zácpa, ve vašem případě by s mi zdála vhodná Bryonia v ředění 9CH 1x denně a podává se do vymizení obtíží – přesnější a víc info. vám poskytnou na www.svethomeopatie.cz.
Určitě by byly vhodné masáže řitního otvoru u Vašeho děťátka – a to tak, že Váš malíček namažete olejem a lehce masírujete řitní otvor děťátka a lehce můžete i zatlačit do konečníku – tím stimulujete nervovou pleteň řitního otvoru.
Ideální je, ikdyž je stolička denně,ne vždy tomu tak je, ale když se dítě začíná pravidelně vyprazdňovat až po 4 dnech , tak by se již o zácpu mohlo jednat a proto zkuste pořešit stravu, zvolte masáže ev. homeoptii a pokud nebude úspěch, je vhodná opět konsultace s dětským lékařem.
Přeji hezký den a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.