Stolice u prikrmovaneho 9m mimi

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 18. 10. 2016

Dobrý den,chci se zeptat,máme dcerku 9m,kojena,zavedene prikrmy tak 2-3x denne,maso,zelenina,kasicky,krupky,všeho s mirou,pije po nich vidu mebo Feniklovy cajik,posledni dobou moc nekaka,měla i zácpu,teď raky třeba 4dny nic,dostala Laktulozu,mažeme Pupikem,cvicime pri koupeli nozickama,ale krom tzv.koziho bobku nic nejde,přes den tlačí i tak zcervena,že už vypadá že se zdařilo a nic,není protivna ani plactiva,tak si ale stejně lamu hlavu proc neni tak casto stolice ??? U prikrmovaneho 9m mimi jak častá stolice by měla být ??? Mrkev,banan nedavam….zaradili jsme jogurty,ake buh vi jaká změna….Děkuji za odpověď,mějte se krásně !!!

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den,zácpa je způsobena sníženou pohyblivostí střeva, proto by bylo vhodné jako mírné projímadlo zařadit více zeleniny a ovoce, která peristaltiku zrychlí.
Projímavě působí i tuk – můžete tedy po ránu dát do lžičky jogurtu Vigantol (který by jste měla dávat denně jednu kapku do jednoho roku věku dítěte) nebo po probuzení podat nalačno trochu vlažné vody.
Dobře působí a střevní činnost i šťávy zvláště pak švestková nebo meruňková, opět ideálně zařadit po ránu.
Rourky do zadečku nebo projímadla, ba se měly používat po domluvě s lékařem, dítě si na ně snadno zvykne a pak se může stát, že se bez nich nevyprázdní.
Existuje i homeopatické přípravky,které se podávají podle druhu zácpa, ve vašem případě by s mi zdála vhodná Bryonia v ředění 9CH 1x denně a podává se do vymizení obtíží – přesnější a víc info. vám poskytnou na www.svethomeopatie.cz.
Určitě by byly vhodné masáže řitního otvoru u Vašeho děťátka – a to tak, že Váš malíček namažete olejem a lehce masírujete řitní otvor děťátka a lehce můžete i zatlačit do konečníku – tím stimulujete nervovou pleteň řitního otvoru.
Ideální je, ikdyž je stolička denně,ne vždy tomu tak je, ale když se dítě začíná pravidelně vyprazdňovat až po 4 dnech , tak by se již o zácpu mohlo jednat a proto zkuste pořešit stravu, zvolte masáže ev. homeoptii a pokud nebude úspěch, je vhodná opět konsultace s dětským lékařem.
Přeji hezký den a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Jak na opruzeniny u miminka? Jde to se jim vyhnout

Plenky provázejí většinu dětí do dvou let, často i o něco déle. Jsou základní výbavou, bez které se neobejde téměř žádná domácnost s malým dítětem. Jejich používání je snadné, ale přesto skrývá jedno nebezpečí. Strašák jménem opruzeniny je věrným společníkem.. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.