Odmítání ovoce

Dotaz od: Pavlína
Datum přidání: 6. 11. 2016

Dobrý večer Haničko,prosím o radu ohledně odmítání ovoce.Kubíkovi bude 7 měsíců,před 3 týdny jsme začali příkrmy.Na zeleninu se naučil rychle,když baštil 4  druhy,přidala jsem kuřecí maso a už i těstoviny.To mu chutná a baští.Spapá asi tak 300 ml,za půl hoďky mu dám na žízeň cucnout mat.mléka.Takže tak kolem půl 1 končíme,svačinku mu jdu dát kolem půl 4 až 4 hod.,ale to odmítá.První jsem dala vařené jablíčko,to byla hrůza.Další dny přesnídávku,spapal tak 5  lžiček,dávil se u toho,kroutil se,brečel.Zkusila jsem rozmixovat banán s jablkem a dopadlo to stejně.Brečí a brečí,tak ho přiložím k prsu a to pije.Jsem z toho dost špatná.Děkuji moc za radu Haničko,vždy  mi skvěle poradíte,tak věřím,že i tentokrát bude Vaše rada dobrá a Kubíka přinutí baštit i ovoce.Děkuji moc,za Vaše dobré rady,jste skvělá.      Pavlína

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer Pavlínko, vůbec nebuďte smutná, že Kuba zatím nebaští ovoce,chutná mu zelenina a to je ta lepší varianta.Po čase začne jíst i ovoce, uvidíte.
Klidně mu teď dejte pauzu od ovoce, na svačinku kojte a vůbec se nic neděje.
Kubíkovi je 7 měsíců a mezi 7 – 8 měsícem se zařazují jogurty, můžete zkusit jogurt na svačinku a do něho přidat ovoce a uvidíte, ale počkejte třeba týden – 10 dní.
Děkuji za dotaz a dejte vědět, jak se povede!:)

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.