Moje.holcicka trpi zacpou

Dotaz od: Petra
Datum přidání: 15. 11. 2016

Dobry den,v nemocnici jsme dostavaly Bebu,kdyz nas pustily chtela.jsem.v ni pokracovat,jenze ma.dcera 19dni, po ni ma.zacpu,nekdy mi to mliko i.vyblinkne.nebo ublinkne..Boli.ji brisko a ma.krece.Mame nejake kapky,analni trubicku..chtela.bych zkusit asi jinou znacku,cetla jsem.o Hami…co myslite?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, zkuste Bebu sensitive- nevím jakou máte z porodnice- tato by měla být pro citlivá bříška.
Při přípravě mlčka dávejte rovné odměrky ne vrchovaté, pauzy mezi jednotlivými dávkami by měly být 3 hodinové.
Miminku můžete masírovat bříško, dávat ho na bříško (ale v poloze na bříšku nemá být miminko bez dozoru,takže vhodné je třeba i při přebalování),můžete miminku masírovat i řitní otvor,aby se stimulovala nervová pleteň a to tak, že si malíček namažte olejíček a lehce masírujte konečník a můžete lehce zatlačit i malíček dovnitř, je to určitě lepší než používat teploměr nebo rourku do zadečku, na to si miminko snadno zvykne, lze to samozřejmě použít, ale jen občas.
V neposlední řadě máte jistě i možnost změnit značku mlíčka,každá značka mlíčka má nějaký svůj benefit,takže já výhradně žádnou značku nepreferuji.Můžete zkusit Nutrilon, který též má mlíčko vhodné pro miminka, které trpí potížemi s trávením.
Přeji hezký den a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Kojení do dvou let dítěte? Co je a není v normě...

Dříve bylo kojení dětí normální až do 4 let, ale v posledním století se začalo kojení omezovat, mohou za to předsudky, názory okolí a v neposlední řadě uspěchanost doby. Pro maminku má dlouhodobé kojení velký význam...Časné odstavení je spojováno s výchovou... Celý článek

Vývoj miminka 8. měsíc: Děťátko zkouší lézt po čtyřech a zvládne se samo posadit

Jak to jen utíká, každý měsíc udělá vaše dítko neuvěřitelné pokroky. Na konci osmého měsíce se už většina dětí dokáže sama posadit a začíná se učit lézt po čtyřech. To bude teprve jízda… Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.