Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

odmítání umělého mléka

Dotaz od: Vlasta
Datum přidání: 25. 12. 2016

Dobrý den, syn (7 měsíců) začal odmítat umělé mléko, nevím, zda mu rostou zoubky, nepoznám to (koukala jsem mu i do pusinky, ale opravdu to nepoznám), syn slintá již od 2 měsíce, už týden je nevrlý, když k němu přiblížím láhev s mlékem, tak brečí. Kaše sní pár lžiček, svačiny rovněž a oběd rovněž pár lžiček. Toto trvá cca týden, dříve problémy s jídlem nebyly. V noci se vždy probudil, vypil mléko a zase usnul, nyní jsem s ním vzhůru, než do něj aspoň trochu mléka dostanu, neboť dle mě i naříká hlady, nakonec ho vypije, třeba za hodinu a půl, samozřejmě mu vždy po půl hodině mléko připravuji čerstvé, tudíž toho i dost vyléváme. Myslíte, že by to mohlo být zoubky? Děkuji.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, 7 měsíční miminko by mělo mít jídlo 6x za den, chlapeček je na umělé stravě, takže by to měl mít celkem pravidelně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a II.večeře. Uvedu Vám příklad – k snídani mlíčko, na svačinu ovocnou přesnídávku, na oběd cuketo-bramborové pyré s mixovaným masem, na svačinu mlíčko, k večeři třeba rýžovou kaši s promačkaným banánem a na druhou večeři mlíčko.
Krmení by mělo trvat tak do 20 minut, ne déle, krmit dítě mlíčkem hodinu a půl není dobré, míchá se mu natrávené s čerstvým, může ho pak bolet bříško a v neposlední řadě to nepřispívá ke správným stravovacím návykům, pokud dítě vypije málo, další jídlo bude až další chod, mezi tím podejte čaj, naučte chlapečka, ať se nají dostatečně, ať si zvykne, že další jídlo bude za 3 – 3,5 hod..
Píšete, že stav trvá týden, že pláč v noci je jiný, je na uváženou, jestli nenavštívit dětského lékaře, aby miminko prohlédl, jestli ho něco netrápí,určitě by vám řekl, jestli mu rostou zoubky a lze to svést na to, já si tím nejsem úplně jistá.
Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.