Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

odmítání umělého mléka

Dotaz od: Vlasta
Datum přidání: 25. 12. 2016

Dobrý den, syn (7 měsíců) začal odmítat umělé mléko, nevím, zda mu rostou zoubky, nepoznám to (koukala jsem mu i do pusinky, ale opravdu to nepoznám), syn slintá již od 2 měsíce, už týden je nevrlý, když k němu přiblížím láhev s mlékem, tak brečí. Kaše sní pár lžiček, svačiny rovněž a oběd rovněž pár lžiček. Toto trvá cca týden, dříve problémy s jídlem nebyly. V noci se vždy probudil, vypil mléko a zase usnul, nyní jsem s ním vzhůru, než do něj aspoň trochu mléka dostanu, neboť dle mě i naříká hlady, nakonec ho vypije, třeba za hodinu a půl, samozřejmě mu vždy po půl hodině mléko připravuji čerstvé, tudíž toho i dost vyléváme. Myslíte, že by to mohlo být zoubky? Děkuji.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, 7 měsíční miminko by mělo mít jídlo 6x za den, chlapeček je na umělé stravě, takže by to měl mít celkem pravidelně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře a II.večeře. Uvedu Vám příklad – k snídani mlíčko, na svačinu ovocnou přesnídávku, na oběd cuketo-bramborové pyré s mixovaným masem, na svačinu mlíčko, k večeři třeba rýžovou kaši s promačkaným banánem a na druhou večeři mlíčko.
Krmení by mělo trvat tak do 20 minut, ne déle, krmit dítě mlíčkem hodinu a půl není dobré, míchá se mu natrávené s čerstvým, může ho pak bolet bříško a v neposlední řadě to nepřispívá ke správným stravovacím návykům, pokud dítě vypije málo, další jídlo bude až další chod, mezi tím podejte čaj, naučte chlapečka, ať se nají dostatečně, ať si zvykne, že další jídlo bude za 3 – 3,5 hod..
Píšete, že stav trvá týden, že pláč v noci je jiný, je na uváženou, jestli nenavštívit dětského lékaře, aby miminko prohlédl, jestli ho něco netrápí,určitě by vám řekl, jestli mu rostou zoubky a lze to svést na to, já si tím nejsem úplně jistá.
Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.