Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Odmítání umělého mléka

Dotaz od: Šárka
Datum přidání: 8. 1. 2017

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jak nahradit kojení umělým mlékem. Mám 12 měsíční dvojčata a oba kojím už jen večer před spaním a ráno po probuzení. Kojení bych ale již chtěla ukončit a nahradit umělým mlékem. Mám pocit, že už toho mléka nemám dostatek. Bohužel mi oba kluci umělé mléko odmítají. Zkusila jsem jim nabídnout večer umělé mléko značky Humana a pak i  Hami, ale ani jedno nechtěli. Od 8.měsíce již kluky kojím střídavě z prsu. Do té doby od narození jsem vždy odstříkala a mohli jsme s manželem krmit kluky najednou. Nevím, zda si odvykli od lahviček a nechtějí z lahviček nebo jim  mléko nechutná. Prosím o radu. Přes den kluci pijou z pítka vodu nebo čaj ale vypijou tak 100 ml. Bojím se tedy, že pokud bych jim nedávala mléko, tak by neměli dost tekutin. Zároveň jeden z dvojčat se mi večer dost budí a tak mám pocit, že to mléko potřebuje.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý večer, stává se, že některá miminka, která jsou dlouho kojená, odmítají UM.
Nevím, jestli jste zkoušeli kaši,ta by se hodila. Pokud ano a kluci ji nechtějí, můžete zkusit k večeři dát třeba nějakou polévku, kuskus se zeleninou,jahelník s ovocem apod. a pak zkusit mléko z hrnečku, zkuste Sunar, má mléčný tuk stejně jako mateřské mléko. Pokud nechtějí lahvičku nedávejte ji a dejte jim pít z hrnečku z kterého pijí přes den a jsou na něj zvyklí. Nabídněte chlapečkům zakysané mléčné výrobky, do jídelníčku by se hodily a nahradily by UM, které kluci odmítají. Tekutiny nabízejte, nenuťte, ideální je obyčejná voda. Většinou, když maminky skončí s kojením, dítě lépe přijímá nabízenou tekutinu. Pokud kluci prospívají, jsou spokojení, nestresujte se,každá potravina obsahuje určité procento vody a pokud dítě není nemocné nebála bych se nedostatku tekutin.
Přeji hezký večer!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz