Stolice 20 měsíčního dítěte

Dotaz od: 
Datum přidání: 27. 3. 2017

Dobrý den,

prosím o radu zda-li je normální, že syn téměř 20 měsíců má stolici každý 3 den a někdy až každý 4 den? Je kojený, denně jí ovoce/ovocné přesnídávky, často zeleninu,zeleninové polévky,luštěniny jí hodně a rád. Bříško ho nebolí. Chodíme každý den dvakrát denně ven. když byl  maličký tak chodil i co jednou za 10 dnu, to nám bylo potvrzeno dr. ze by nemělo vadit, když je kojen, že vše spotřebuje, nevímzda to platí i ted? děkuji za odpověď:)

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, dítě je spokojené, prospívá, vyprazdňuje se pravidelně po 3-4 dnech, neřešila bych to, protože zlepšení je, píšete, že dříve to bylo po deseti dnech. Dítě je kojené, to je prima, nedávala bych tedy žádná probiotika na úpravu střevní flory.
Dávejte pravidelně ovoce, zeleninu, ovesné vločky, ovocné šťávy. Myslím si, že se situace časem ještě vylepší.
Hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.

Redakce Proděti.cz

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Proděti.cz

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.