Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Co přidat k jídlu 3měsíčnímu dítěti

Dotaz od: Dáša
Datum přidání: 30. 3. 2015

Dobrý den,
poradíte mi?
Co by jste navrhovala 3 měsíčnímu nekojenému dítěti? Mohu přidávat například mixované kolečko banánu do Sunaru? Kdy začít s polévkami či kašičkami, v obchodě prodávají potraviny i od 0 do 4 měsíců, myslíte, že mohu pomaličku začínat? Jak by jste začala vy? Můžete prosím napsat malý postup a malý jídelníček alespoň pro jeden celý den? Děkuji Vám za odpověď .

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dášo, je to jednoduché, v tomto období by mělo mít miminko pouze mléčnou stravu, která by měla trvat do šestého měsíce, někde se dop. u nekojených dětí začít se zeleninovým příkrmem od dok. pátého měs.,já preferuji od šestého. V tomto období je dětský org. Nastartován začít přijímat něco jiného než mléko a měl by dostat něco jiného i z důvodu dostatku nenasycených mastných kyselin.
Dášo, takže teď bych určitě nedávala nic jiného, přestože výrobci dop. už od 4.měsíce, ale to je trvalý problém ,s kterým nemůžeme hnout, ale doporučení WHO je jednoznačné – kojit do ukončeného 6.měs.,u nekojených dětí možno začít s příkrmama od ukončeného pátého měsíce.Já Vám to však mohu doporučit nikoliv poručit. .
Nevím Dášo, jestli Vás moje odpověď uspokojila, ale miminko nemá do jednoho roku vyzrálý ledvinný a trávicí systém a proto by se jeho org. měl zatěžovat opatrně a přiměřeně věku.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz