Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Co přidat k jídlu 3měsíčnímu dítěti

Dotaz od: Dáša
Datum přidání: 30. 3. 2015

Dobrý den,
poradíte mi?
Co by jste navrhovala 3 měsíčnímu nekojenému dítěti? Mohu přidávat například mixované kolečko banánu do Sunaru? Kdy začít s polévkami či kašičkami, v obchodě prodávají potraviny i od 0 do 4 měsíců, myslíte, že mohu pomaličku začínat? Jak by jste začala vy? Můžete prosím napsat malý postup a malý jídelníček alespoň pro jeden celý den? Děkuji Vám za odpověď .

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Dášo, je to jednoduché, v tomto období by mělo mít miminko pouze mléčnou stravu, která by měla trvat do šestého měsíce, někde se dop. u nekojených dětí začít se zeleninovým příkrmem od dok. pátého měs.,já preferuji od šestého. V tomto období je dětský org. Nastartován začít přijímat něco jiného než mléko a měl by dostat něco jiného i z důvodu dostatku nenasycených mastných kyselin.
Dášo, takže teď bych určitě nedávala nic jiného, přestože výrobci dop. už od 4.měsíce, ale to je trvalý problém ,s kterým nemůžeme hnout, ale doporučení WHO je jednoznačné – kojit do ukončeného 6.měs.,u nekojených dětí možno začít s příkrmama od ukončeného pátého měsíce.Já Vám to však mohu doporučit nikoliv poručit. .
Nevím Dášo, jestli Vás moje odpověď uspokojila, ale miminko nemá do jednoho roku vyzrálý ledvinný a trávicí systém a proto by se jeho org. měl zatěžovat opatrně a přiměřeně věku.

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Noční kojení aneb co vás může zajímat

Maminky v naší poradně Proděti.cz často řeší otázku nočního kojení. Jak často kojit, jak dlouho v noci kojit, jak staré děti v noci ještě kojit? Budit na noční kojení? Na tyto a další otázky vám odpoví laktační poradkyně Hana Hutlová. Celý článek

Vývoj miminka 5. měsíc: Období komunikace je tady, miminko vnímá už i detaily

Pátý měsíc se nese ve znamení pronikání do světa. Miminko je už pěkně čilé, neustále se pohybuje, umí se překulit na záda, a pokud mu nabídnete hračku, natáhne se pro ni. Celý článek

Trápí vaše miminko ublinkávání? Poradíme vám, co pomáhá na reflux

V prvních týdnech a měsících života může vaše miminko trápit mnoho obtíží, od koliky až po ublinkávání. To podle průzkumů trápí až polovinu miminek. Dobrá zpráva je, že ublinkávání časem odezní. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.