Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Nevydrží být sám ani malou chvilku

Dotaz od: Daja82
Datum přidání: 13. 8. 2016

Dobrý den. Máme doma 1 ročního synka. Milujeme jej nade vše, a snažíme se dělat vše, co se jen má, ale náš maličký toho jakoby začal zneužívat. Přes den si téměř ani chvilku nevystačí sám, vyhraje si jen malou chvilku, přestane ho vše zajímat, a jediné co dělá je, že se rozčiluje, a chce nejlépe neustále chovat u maminky. Neříkám, že ho nechci chovat, mazlím se s ním, smějeme se, ale já si nemůžu dost často ani uvařit oběd, natož si zajít na WC. Neodstrkuji ho, jdeme do kuchyně, je vedle mě, dám mu spousty věcí na hraní a snažím se vařit, ale on jen křičí a křičí, nic ho nezajímá, ničím se sám nezabaví. Navíc, pokaždé, když se chystáme jít ven, a já se jen začnu převlékat a vytahovat tašku, začne se přede mnou plazit a hází sebou, strašně moc pláče, jako bych jej někde chtěla nechat. Přitom spolu všude chodíme spolu, nikdy jsem ho nikdy samotného nenechala. Čím to může být a co máme dělat, aby začal být alespoň trošičku samostatný, a sám si chvíli vyhrál, než udělám, co musím. Děkuji za odpověď.

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den, no je to tak jak píšete, chlapeček začíná zneužívat situace a svého postavení, ale nedejte se. Dítě si dovolí tolik, kolik mu dovolí rodiče. Roční dítě již chápe co je to smíš, nesmíš, dají se mu již vysvětlit jednoduché činnosti, které musíte udělat – uvařit, dojít si na WC, apod..
Buďte trpělivá, vysvětlujte, zapojujte ho do činnosti – např., že vaříte pro tatínka, že musíte jít nakoupit ,aby synek měl doma něco dobrého apod..
Nebojte se být trošku více důslední nebojte se zvýšit hlas, ale hlavně buďte trpěliví a vysvětlujte a dvejte malé úkoly a za jejich splnění chvalte!
Přeji hezký večer a dostatek trpělivosti!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoct

Mgr. Kateřina Neubauerová

Píše Mgr. Kateřina Neubauerová

Úvazy vhodné pro nošení novorozence v šátku

Uvažujete o nošení miminka v šátku, ale nejste si jistá, jaký úvaz je do začátku nejvhodnější? Vznikají různé varianty úvazů, závislé od doby, jak dlouho miminko v šátku je. Ovládat všechny by bylo na úkor kvality nošení. Představíme vám základní úvaz... Celý článek

Bezplenková metoda funguje. „Ale nemusí vyhovovat každému,“ říká zkušená maminka

Bezplenková komunikační metoda neboli BKM je jeden z mnoha trendů „návratu ke kořenům“, které jsou v posledních letech mezi maminkami populární. Ty, které ji vyzkoušely, na ni obvykle nedají dopustit. Řada jiných ji však odsuzuje, často jen kvůli neznalosti. Celý článek

Vývoj miminka 3. měsíc: Zábava začíná! Těšte se na první společnou komunikaci

Konečně máte za sebou šestinedělí, hladina hormonů se ustálila a vy si můžete naplno užívat mateřských radostí. Miminko ve třetím měsíci se má čile k světu a začíná s vámi komunikovat. Celý článek

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Hana Hutlová

Na vaše dotazy odpovídá Hana Hutlová

Mám více než 20 let zkušeností s poradenstvím a péčí o děti. Působila jsem 1 rok na porodnickém oddělení, 5 let na ambulanci dětské neurologie, 7 let na novorozeneckém oddělenní, 22 let pediatrie na obvodě, 15 let laktační poradenství (v průběhu praxe na pediatrii), 6 let on-line poradna laktačního a výživového poradenství pro děti do 3. let (v průběhu praxe na pediatrii) a vedla jsem semináře pro nastávající maminky při Mateřském centru Chrudim.