Zajímavosti a novinky pro děti i rodiče

Jak dlouho kojit

Dotaz od: Adriana
Datum přidání: 30. 7. 2017

Dobrý den, dceři budou tři měsíce za dva týdny, bojím se abych ji nepřejídala, kojim z obou prsou dřív kolem půl hodiny a teď kolem 20 dnes se mi pozvracela obloukem, úplně mě to vyděsilo.jak poznám kdy má dost? děkuji. A druhý dotaz kdy nastavit nějakou pravidelnost?

Odpověď odborníka

Hana Hutlová

Hana Hutlová

Dobrý den Adriano, je normální, že děti si dobu kojení zkracují, tím jak se stávají již "zkušenými".Pokud se jednalo o jedno zvracení, neřešila bych to, mateřským mlékem nemůžete miminku ublížit, je to přirozená strava. Pokud by se však tento typ zvracení objevoval po každém jídle, je nutné navštívit lékaře. Určitě můžete zkusit kojit při jednom sezení jen z jednoho prsu, mohlo by jí to stačit, pokud bude znovu chtít do půl hodiny, je to jedno kojení, ne další a nabídla by jste druhé prso. Kojené děti by se neměly omezovat v délce ani častosti kojení, protože mateřské mléko se přizpůsobuje momentálním požadavkům dítěte, nemá nějaké stálé přesné složení , v tom je právě unikátnost mateřského mléka (na rozdíl od umělých mlék, kde se právě proto musí dodržovat časové intervaly, což u kojení neplatí) . Přeji hezký večer a děkuji za dotaz!

Přidat odpověď

Mohlo by vám pomoci

Potřebujete pomoci?

Přidat dotaz
Redakce Mall Pro děti

Na vaše dotazy odpovídá Redakce Mall Pro děti

Jsme maminky a hledáme zajímavá témata o těhotenství, dětech, výchově i vztazích. Spolupracujeme s odborníky a s maminkami, které testují a představují produkty z našeho eshopu. ZAJÍMÁ VÁS NĚCO, PTEJTE SE...

Vymýšlíme tvoření, zábavu, tipy na výlety a těší nás, když vám můžeme představit nové značky i super akce.

Bc. Hana Šalandová

Na vaše dotazy odpovídá Bc. Hana Šalandová

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než dvacetiletou praxí v oboru medicíny na pozici zdravotní a dětské sestry.
Jsem certifikovaná laktační poradkyně.
Jsem odbornou poradkyní švýcarské společnosti Just.
Jsem matkou 3 dětí.

www.ponarozeni.cz